אימפרוביזציה בתנועה / מסלול שנתי באלתור בתנועה

בהנחיית יובל גולדשטיין

אימפרוביזציה בתנועה - קורס שנתי החושף את  המשתתפים  לעולם  הגדול של האלתור, ונותן כלים ליצירת עולם שלם של דמיון.  הקורס מיועד לכל מי שרוצה להתנסות וללמוד מהבסיס אלתור בתנועה, ומעוניין להעמיק את הבנתו ויכולותיו באלתור הן ככלי לביטוי עצמי ושכלול המבע התנועתי והן כאמנות מופע. נלמד איך לעבור מכאוס לסדר וחוזר חלילה. נלמד לכבד את האלתור שלנו ואת של השותפים שלנו. נתאמן בטכניקות לדיוק ההקשבה שלנו למתרחש.
באימפרוביזציה יש ערך גדול לעבודה עם קבוצה קבועה וסגורה, בתוך הקבוצה מתפתחים אמון ובטחון שחשובים מאד ליצירת מרחב מעשיר שמאפשר ביטוי אישי והרחבת הגבולות.דרך ההתנסות הקבוצתית נלמד גם מהי עבודת אנסמבל.


בשיעורי האימפרוביזציה נלמד איך לעבור מכאוס לסדר וחוזר חלילה. נלמד לכבד את האלתור שלנו ואת של השותפים שלנו. נתאמן בטכניקות לדיוק ההקשבה שלנו למתרחש, נפתח מוזיקליות גופנית וספונטאניות תנועתית, דרך התבוננות והקשבה עמוקים לשלד, תוך התייחסות לאלמנטים המרכיבים את האימפרוביזציה שלנו כגון זמן, מרחב, קרקע, פרטנרים ועוד. נפתח את האמון שלנו בדמיון, נגלה את התנועה השובבית והמפתיעה, נתנסה בשימוש בקול ונחדד את יכולת הבחירה המודעת שלנו בזמן אמת כדי להביא את תנועתנו לדיוק מירבי.
השיעורים מתמקדים הן בפן הטכני - שכלול השפה התנועתית והן ביצירת קומבינציה
הקורס מיועד לכל מי שהתנסה בעבר באלתור בתנועה ומעוניין להעמיק את הבנתו ויכולותיו באלתור הן ככלי לביטוי עצמי ושכלול המבע התנועתי והן כאמנות מופע. נלמד איך לעבור מכאוס לסדר וחוזר חלילה. נלמד לכבד את האלתור שלנו ואת של השותפים שלנו. נתאמן בטכניקות לדיוק ההקשבה שלנו למתרחש.
דרך ההתנסות הקבוצתית נלמד מהי עבודת אנסמבל.
זהו קורס שנתי באלתור בתנועה, בהקשבה, בהתעניינות וסקרנות , בויתור, בהסכמה ובדילוג בין הקצוות.
הקורס מיועד למתחילים שהתנסו מעט באימפרוביזציה, או לכאלה שרוצים ללמוד אותה מהבסיס. מיועד למי שמעוניינים לעבוד עם קבוצה קבועה כל השנה.
קורס שנתי
היקף שעות: 136 שעות אקדמאיות
ימי שלישי 18:30- 21:30
מועדי הקורס: 01.11.16 - 27.6.17
מורה הקורס: יובל גולדשטיין
יובל למד משחק בסמינר הקיבוצים בשנת 1999. מטפל שיאצו בוגר בית הספר לרפואה משולבת "תמורות". מורה ומטפל בשיטת פלדנקרייז ומטפל בשיטת אילן לב. רקד בתיאטרון "קליפה", בלהקת "sisyph heureux” בצרפת, עם הכוריאוגרפית מיכל הרמן והכוריאוגרפית ליאת מגנזי, ובפרוייקט "let's dance chopin” בפולין.
כיום רוקד עם הכוראוגרף ארקדי זיידס במופע "שקט" ועם היוצרות אפרת רובין ואוסי ואלד. ממקימי קבוצת האימפרוביזציה "אוקטט".
משנת 2006 יוצר עבודות עצמאי לבמה. יצר את העבודה "סילדואט" עם המוזיקאי עופר גנור ואת הסולו "מוניר" לפסטיבל אינטימדאנס. העלה את העבודה expensive shit” בפסטיבל גוונים במחול 2011. הופיע ומופיע כאמן אימפרוביזציה על במות רבות ועם יוצרים רבים.אפשר עדיין להגשים את החלום


נותרו מספר מקומות
לשנת הלימודים 2016-17
לפרטים והרשמה 
03-6595961  info@hakvutza.org.il