טביעות גוף/ אימפרוביזציה אישית 
קורס מיוחד עם עיליאה שליט העוסק באימפרוביזציה אישית 

קורס טביעות גוף הינו קורס ייחודי העוסק באימפרוביזציה אישית. לא כל כך פשוט להגדיר במילים את תכנני הקורס, לכן מובאים כאן דבריה של עיאליה שליט על מה שקורה בקורס:
"העקבות של הזמן ושל החיים שלנו בתוכו נצרבים על העור, הופכים לעוד ועוד חריצים של רגעים שלנו. רגעים כואבים. רגעים סתמיים. רגעים שיש בהם שמחה. אהבה. ריקנות. שטויות. טעויות. והעור מזכיר לנו. כלומר, במידה ואנחנו טורחים להפנות את תשומת הלב שלנו. ואם נפנה את תשומת הלב לגוף. גם הוא יספר? גם בבשר ובעור ובגידים טבועים חלקיקים שמרכיבים אותנו, שהרכיבו אותנו פעם? אולי אם נאפשר לעצמנו להסתכל על משהו אחר, במבט נטול חשש או ביקורת, נגלה דרכו או דרכה משהו על עצמנו גם."

 


אימפרוביזציה אישית בתנועה - קורס טביעות גוף עם עיליאה שליט

קורס שנתי שזכה לביקורות נלהבות.
כף היד שלכם, החלק הפנימי שלה. תסתכלו רגע. אתם רואים את הקווים? החריצים? תתקרבו עוד. עכשיו ממש אפשר לראות שכל כף היד הפנימית שזורה במעין טביעות. אין פיסת עור חלקה. תתקרבו עוד. חלק מהחריצים נראים עמוקים מאוד, חלק מפוצלים, חלק נראים כאילו תפרו את השוליים שלהם. חלק נראים מקריים. מכחול עבר לרגע והשאיר עקבות. תתקרבו עוד. הכל נהיה מטושטש. רק פסים בצבע גוף. עכשיו זה כמעט נראה חלק.
העקבות של הזמן ושל החיים שלנו בתוכו נצרבים על העור, הופכים לעוד ועוד חריצים של רגעים שלנו. רגעים כואבים. רגעים סתמיים. רגעים שיש בהם שמחה. אהבה. ריקנות. שטויות. טעויות. והעור מזכיר לנו. כלומר, במידה ואנחנו טורחים להפנות את תשומת הלב שלנו. ואם נפנה את תשומת הלב לגוף. גם הוא יספר? גם בבשר ובעור ובגידים טבועים חלקיקים שמרכיבים אותנו, שהרכיבו אותנו פעם? אולי אם נאפשר לעצמנו להסתכל על משהו אחר, במבט נטול חשש או ביקורת, נגלה דרכו או דרכה משהו על עצמנו גם.
כל סדנה תתחיל בחימום (בדומה לשיעור). אחר כך נעלה למעלה ללמוד קצת חומרים (ללא תרגילים). החומרים יהיו בסיס שממנו נוכל בהמשך לצאת לאימפרוביזציה אישית.
במהלך החלק הראשון של הסדנה ננסה לבחון ולהתנסות באופן בו חומר פיזי שלמדנו, יכול להתגלם בגוף של כל אחד ואחת ומתוך האינטרפטציה האישית שלכם. איך החומר מובל בגוף, כמה חופש יש לבחור מה מהחומר מתאים ומה לא, מה מעניין ומה ניתן לשכוח.
בחלק השני נצלול לאט לאט עמוק יותר. החומר יהווה עוגן, בסיס יציאה. נפרק אותו, נדגום ממנו רגעים בודדים ובהמשך הוא יזנח לחלוטין. נבנה מהלך אימפרוביזציה בו החומר יכול להיות מקום ממנו יוצאים למסע פיזי אישי, ואליו ניתן לחזור במידה וצריך.
נתנסה בעצימת עיניים.
היקף המסלול:
מסלול שנתי | נובמבר -יוני | 136 שעות אקדמאיות
ימי רביעי 19:00 - 22:00
עיליאה שליט - בוגרת מגמת מחול בביה"ס לאמנויות ע"ש "תלמה ילין" (1998). זוכת מלגת "קרן אסתר ודר' ר. אלי להצטיינות".
1998 הוכרה כ "רקדנית מצטיינת" בצה"ל.
.החל משנת 2007 ועד היום עילאיה הינה רקדנית יוצרת בלהקתה של יסמין גודר, אצלה הופיעה גם במופעים: 'I feel funny today'; 'הקיר של אלינה'; ו"אחושילינג singular sensation'.
במאי 2007 הוענק לה פרס שר התרבות לביצוע (יחידים) במחול.


יום גמיש - סמסטר קיץ

 

ימי שלישי 09:00-15:00  
4.7-19.9.17
9:00-10:30 בלט קלאסי עם ענת כ"ץ
10:45-12:15 מחול עכשווי עם עיליאה שליט
13:00-15:00 מחול עכשווי

למידע נוסף >>>

לפרטים והרשמה
03-6595961  info@hakvutza.org.il