מחול עכשווי ואימפרוביזציה בתנועה

קורס המשלב בין לימוד מחול עכשווי ולאימפרוביזציה

הקורס הקרוב ייפתח ב- 24.10.2017 ויסתיים ב- 24.4.2018 | ימי שלישי 18:30-21:30
שיעור היכרות ללא תשלום יתקיים ביום שלישי 24.10.17 בשעה 18:30

מורים: מור ברגמן ויובל גולדשטיין 
קורס חצי שנתי למתחילים המאפשר ללמוד מחול עכשווי ואימפרוביזציה מהבסיס, לשפר את היכולות הפיסיות שלנו וליהנות מתנועה זורמת בגוף ובמרחב. הקורס מתקיים בקבוצה קבועה וסגורה, הלומדת ומתקדמת יחד בצורה תהליכית. את הקורס ילמדו שני מורים בעלי רקע עשיר במחול עכשווי ובאימפרוביזציה ובהוראת מחול.
הקורס מיועד למתחילים הרוצים ללמוד לעבוד עם הגוף, לשכלל יכולות, וללמוד לרקוד - עם הרבה שמחה וכיף.


מחול עכשווי ואימפרוביזציה

קורס מחול עכשווי ואימפרוביזציה למתחילים, בנוי מרצף של שני שיעורים, שיעור מחול עכשווי ושיעור אימפרוביזציה במחול.
בשיעור הראשון, שיעור מחול עכשווי, נעבוד על גמישות, חיזוק של שרירים, עבודה על רצפים תנועתיים, ופיתוח יכולות חדשות, תוך מתן דגש על עבודה נכונה ובריאה עם הגוף.
דרך התבוננות והקשבה לגופנו, נעבור בין איכויות שונות: תנועה איטית ומהירה, בין צורות פתוחות וסגורות, נלמד להשתמש ברצפה, ליפול, להתגלגל, לקפוץ, ונצא לרצפים של תנועה זורמת המתפתחת מהגוף אל החלל.
בשיעור השני, שיעור אימפרוביזציה, נשתמש בידע שרכשנו בשיעור הראשון, כדי להכיר ולפתח את שפת התנועה האישית שלנו, נלמד לאלתר בתנועה ולעבוד בתקשורת לא מילולית עם פרטנר ועם הקבוצה.
הקורס מתקיים בקבוצה קבועה וסגורה, הלומדת ומתקדמת יחד בצורה תהליכית. את הקורס ילמדו שני מורים בעלי רקע עשיר במחול ובאימפרוביזציה ובהוראת מחול.
הקורס מיועד למתחילים הרוצים ללמוד לעבוד עם הגוף, לשכלל יכולות, וללמוד לרקוד - עם הרבה שמחה וכיף.
קורס חצי שנתי המתקיים אחת לשבוע משלב לימודי מחול מודרני ואימפרובזיציה. הקורס מתאים לכל מי שרוצה ללמוד לרקוד מהצעד הראשון ולחוות את התנועה כחוויה מעשירה ומהנה.
בשיעור הראשון, שיעור מחול עכשווי, נעבוד על גמישות, חיזוק של שרירים, עבודה על רצפים תנועתיים, ופיתוח יכולות חדשות, תוך מתן דגש על עבודה נכונה ובריאה עם הגוף. דרך התבוננות והקשבה לגופנו, נעבור בין איכויות שונות: תנועה איטית ומהירה, בין צורות פתוחות וסגורות, נלמד להשתמש ברצפה, ליפול, להתגלגל, לקפוץ, ונצא לרצפים של תנועה זורמת המתפתחת מהגוף אל החלל.
בשיעור השני, שיעור אימפרוביזציה, נשתמש בידע שרכשנו בשיעור הראשון, כדי להכיר ולפתח את שפת התנועה האישית שלנו, נלמד לאלתר בתנועה ולעבוד בתקשורת לא מילולית עם פרטנר ועם הקבוצה.
היקף המסלול:
קורס חצי שנתי | 100 שעות אקדמאיות
24.10.2017-24.4.2018
ימי שלישי 18:30-21:30
מור ברגמן:

החלה את דרכה המקצועית במסלול המלא של "הקבוצה" (2011-2012), משם המשיכה ללימודי מחול בסדנא להכשרת רקדנים שבקיבוץ געתון (2012-2014). בהמשך השתתפה כרקדנית בעבודות מחול של יוצרים דוגמת אלה בן אהרון ("All-Most"), תמי ורונן יצחקי ("מדד האושר") בארץ, ושרון פרידמן ("NIDO/Rizoma") בחו"ל. במקביל מתרגלת וחוקרת קונטקט אימפרוביזציה, Axis Syllabus, קפוארה ומורה מוסמכת לפילאטיס.
כיום מוסיפה לתרגל פרקטיקות תנועה מגוונות עם דגש על מחקר היכולות התנועתיות הטמונות בגוף וגם מקפידה מאוד ליהנות תוך כדי..
יובל גולדשטיין:
למד משחק בסמינר הקיבוצים בשנת 1999. מטפל שיאצו בוגר בית הספר לרפואה משולבת "תמורות". מורה ומטפל בשיטת פלדנקרייז ומטפל בשיטת אילן לב. רקד בתיאטרון "קליפה", בלהקת "sisyph heureux” בצרפת, עם הכוריאוגרפית מיכל הרמן והכוריאוגרפית ליאת מגנזי, ובפרוייקט "let's dance chopin” בפולין.

בואו להתחיל לרקוד :-)


שיעור היכרות  (ללא תשלום) 
לקורס מחול  ואימפרובזיציה
יתקיים  ביום שלישי 24.10.17
בשעה 18:30

 

למידע ופרטים נוספים
03-6595961  info@hakvutza.org.il