קונטקט אימפרוביזציה

קורס סמסטרייאלי ללימודי קונטקט אימפרוביזציה

הקורס נפתח ב- 9.11.7  ויסתיים ב- 29.3.18 | ימי חמישי 18:30-21:30

מורים:  טל אבני ויוחאי גינתון

ההרשמה הסתיימה . תודה לכל הנרשמים :-)
קורס סמסטרייאלי  ללימודי קונטקט אימפרוביזציה. הקורס מיועד  לבוגרי הקורס "רק קונטקט" ו "מחול וקונטקט", לאנשים עם ניסיון של השתתפות בג'מים, לאנשים בתחילת דרכם בקונטקט שרוצים לחזק את הבסיס הטכני שלהם, ולהמשיך לשכלל ולשפר את יכולותיהם בקונטקט.

קונטקט אימפרוביזציה היא טכניקה שהתפתחה בשנות השבעים על ידי רקדנים ששילבו ידע ויכולות מתוך המחול המודרני והעכשווי, אמנויות הלחימה, אקרובטיקה ועוד. בבסיס הקונטקט אימפרובזיציה - עבודה תנועתית עם פרטנר דרך מגע, וחקירה של עקרונות פיזיקליים ושל דיאלוג בתנועה.


קונטקט אימפרוביזציה

קונטקט אימפרוביזציה היא טכניקה שתחילתה בשנות השבעים בארצות הברית. היא נוצרה על ידי קבוצה של רקדנים ששילבו ידע ויכולות מתוך המחול המודרני והעכשווי, אמנויות הלחימה, אקרובטיקה ועוד.
בבסיס הקונטקט - עבודה תנועתית עם פרטנר דרך מגע, וחקירה של עקרונות פיזיקליים ושל דיאלוג בתנועה. טכניקת הקונטקט נלמדת מאז בבתי ספר רבים והפכה כלי עבודה חשוב המשפיע על עבודתם של יוצרים ולהקות רבים ברחבי העולם.
בקורס נשכלל ונחזק את החיבור שלנו לקרקע, ונלמד לארגן את הגוף בצורה טובה ויעילה, כך שנוכל לנוע בחופשיות בחלל, לבדנו ויחד עם פרטנר.
נלמד טכניקות להתחבר, לתת ולקבל משקל, איך ליפול , להישען , להתגלגל , לעוף... נשחק נשתעשע ונרקוד. נחקור את השימוש בנשימה והשימוש בעיניים תוך כדי הריקוד. נפתח סקרנות על השיחה המתמשכת עם פרטנר דרך נקודת המגע. ננוע בהרמוניה ובדיסהרמוניה. נרשה לעצמנו להיות מופתעים ולא צפויים, איפה למטה ואיפה למעלה? מי עומד מאחוריי ומי מצדדי?...נצליח וניכשל, נלמד תבניות תנועה בקונטקט וגם נלמד איך לשבור אותן. נחזק את השרירים וגם את שריר ההקשבה שלנו. בנוסף, נבזוק לתוך השיעורים תבלינים מתוך עולם הפלדנקרייז, הצ'י קונג, והמחול עכשווי -תחומי תנועה שונים המעסיקים אותנו מעבר לקונטקט אימפרוביזציה.
הקורס מאפשר ללמוד קונטקט מן היסודות - גם למי שכבר מתרגלים את הטכניקה וגם למי שרק לאחרונה התוודעו אליה.
התוכנית בנויה משני שיעורים רצופים המועברים על ידי שני מורים שונים, שניהם בעלי רקע רב בהוראת קונטקט בארץ ובחו"ל, על מנת לאפשר התנסות רחבה בטכניקת הקונטקט. בבסיס הקונטקט - עבודה תנועתית עם פרטנר דרך מגע, וחקירה של עקרונות פיזיקליים ושל דיאלוג בתנועה. טכניקת הקונטקט נוצרה בארה"ב בראשית שנות ה-70, ועם השנים הפכה כלי עבודה חשוב המשפיע על עבודתם של יוצרים ולהקות רבים ברחבי העולם.
בקורס נשכלל ונחזק את החיבור שלנו לקרקע, ונלמד לארגן את הגוף בצורה טובה ויעילה, כך שנוכל לנוע בחופשיות בחלל, לבדנו ויחד עם פרטנר.
נלמד טכניקות לתת ולקבל משקל, איך ליפול , להישען , להתגלגל , ולעוף... נשחק נשתעשע ונרקוד. נחקור את השימוש בנשימה והשימוש בעיניים תוך כדי הריקוד. נפתח סקרנות על השיחה המתמשכת עם פרטנר דרך נקודת המגע. ננוע בהרמוניה ובדיסהרמוניה. נרשה לעצמנו להיות מופתעים ולא צפויים, איפה למטה ואיפה למעלה? מי עומד מאחוריי ומי מצדדי?... נצליח וניכשל, נלמד תבניות תנועה בקונטקט וגם נלמד איך לשבור אותן. נחזק את השרירים וגם את יכולת ההקשבה שלנו.
בנוסף, נבזוק לתוך השיעורים תבלינים מתוך עולם הפלדנקרייז, הצ'י קונג, והמחול עכשווי -תחומי תנועה שונים המעסיקים אותנו מעבר לקונטקט אימפרוביזציה.
בשיעורים נעבוד על שיפור היכולות הבאות: זרימה, רכות, כוח, תזוזה בחלל, ירידה ועליה מהרצפה, עבודה על הידיים, העברת משקל, לקיחת משקל ("הרמות"), נפילות, אלמנטים אקרובטיים קלים, ועוד..
.
הקורס מתקיים בימי חמישי 18:30-21:30
הקורס יתחיל 9.11.7 ויסתיים ב- 29.3.18
שיעור היכרות ב- 9.11.17 בשעה 18:30
84 שעות אקדמאיות
טל אבני - פרפורמר ואמן רב תחומי. בוגר להקת "אדמה". פעל ויצר במסגרות רבות, בינהן קרקס פלורנטין, תיאטרון החדר ומוסך הגוף שהוקם ביוזמתו. מייסד וסולן להקת Lubazuk. בעל רקע עשיר באמנויות לחימה וצ'י קונג ומלווה התפתחותי לתינוקות בשיטת פלדנקרייז. מלמד קונטקט ואימפרוביזציה כ- 10 שנים. מנחה בקבוצה את שיעורי הקונטקט הפתוחים בימי שני.
יוחאי גינתון - משנת 2000 רוקד וחוקר קונטקט.עבר הכשרה בת שנתיים באומנויות במה וקרקס במרכז 'סנדסיאל', שנה בסדנא למחול בגעתון ושנתייים נוספות במסלול להכשרת רקדנים בביכורי העיתים. טעם גם מעולם ריקודי הבטן וגם צלל לתוך הטנגו הארגנטינאי. כרגע מתעניין בחיבור בין טנגו לקונטקט

הג'אם בחמישי חוזר!

 

קונטקט ג'אם סשן בימי חמישי חוזר! 
החל מ- 15.2.18  
ימי חמישי 20:00 - 23:00  
קונטקט ג'אם סשן בהובלת תלמידי מעבדת הקונטקט של הקבוצה.
בשעה הראשונה שיעור בו נעבוד על אלמנטים טכניים , פיתוח יכולות ועבודת רצפה
לאחר מכן ג'אם חופשי

לפרטים
03-6595961  info@hakvutza.org.il

 לפרטים
03-6595961  info@hakvutza.org.il