רק קונטקט / לומדים קונטקט אימפרוביזציה מהתחלה

קורס סמסטרייאלי ללימודי קונטקט אימפרוביזציה

קורס סמסטרייאלי  ללימודי קונטקט אימפרוביזציה למתחילים. הקורס מתקיים אחת לשבוע  בהנחיית טל אבני ויוחאי גינתון.
ימי ראשון 18:30-21:30 | מועדי הקורס: 12.3.17 - 25.6.17

קונטקט אימפרוביזציה היא טכניקה שהתפתחה בשנות השבעים על ידי רקדנים ששילבו ידע ויכולות מתוך המחול המודרני והעכשווי, אמנויות הלחימה, אקרובטיקה ועוד. בבסיס הקונטקט אימפרובזיציה - עבודה תנועתית עם פרטנר דרך מגע, וחקירה של עקרונות פיזיקליים ושל דיאלוג בתנועה.


קונטקט אימפרוביזציה - קורס רק קונטקט

קונטקט אימפרוביזציה- קורס רק קונטקט


קונטקט אימפרוביזציה היא טכניקה שתחילתה בשנות השבעים בארצות הברית. היא נוצרה על ידי קבוצה של רקדנים ששילבו ידע ויכולות מתוך המחול המודרני והעכשווי, אמנויות הלחימה, אקרובטיקה ועוד.
בבסיס הקונטקט - עבודה תנועתית עם פרטנר דרך מגע, וחקירה של עקרונות פיזיקליים ושל דיאלוג בתנועה. טכניקת הקונטקט נלמדת מאז בבתי ספר רבים והפכה כלי עבודה חשוב המשפיע על עבודתם של יוצרים ולהקות רבים ברחבי העולם.
בקורס נשכלל ונחזק את החיבור שלנו לקרקע, ונלמד לארגן את הגוף בצורה טובה ויעילה, כך שנוכל לנוע בחופשיות בחלל, לבדנו ויחד עם פרטנר.
נלמד טכניקות להתחבר, לתת ולקבל משקל, איך ליפול , להישען , להתגלגל , לעוף... נשחק נשתעשע ונרקוד. נחקור את השימוש בנשימה והשימוש בעיניים תוך כדי הריקוד. נפתח סקרנות על השיחה המתמשכת עם פרטנר דרך נקודת המגע. ננוע בהרמוניה ובדיסהרמוניה. נרשה לעצמנו להיות מופתעים ולא צפויים, איפה למטה ואיפה למעלה? מי עומד מאחוריי ומי מצדדי?...נצליח וניכשל, נלמד תבניות תנועה בקונטקט וגם נלמד איך לשבור אותן. נחזק את השרירים וגם את שריר ההקשבה שלנו. בנוסף, נבזוק לתוך השיעורים תבלינים מתוך עולם הפלדנקרייז, הצ'י קונג, והמחול עכשווי -תחומי תנועה שונים המעסיקים אותנו מעבר לקונטקט אימפרוביזציה.
תוכנית הקורס מורכבת משני שיעורים רצופים עם שני מורים שונים, במהלכם נכיר ונשכלל את העקרונות הטכניים של הריקוד ואת הכלים לישומם (עבודת רצפה, העברות משקל, שימוש בתנופה ובמומנטום, הרמות, נפילות וכו'). נלמד לנוע מתוך הקשבה ונוכחות בגוף, נפגוש את הריקוד שכבר קיים בהווה, ונגלה נקודות מפגש ומרחבי תנועה חדשים ומעניינים. מעבר ללמידה הבסיסית ולעיסוק בתכנים הטכניים, נשתמש בסקרנות, בשאלות ובצורות שיעלו מתוך המפגש כחומרים שבהם ניצור ביחד.הלימוד יעשה דרך תרגילים חוויתיים, הקשבה לכוחות המשפיעים על הגוף שלנו ושל הרוקדים עמנו, לימודי אנטומיה בסיסית ושימת דגש על עבודה בטיחותית ונכונה עם הגוף.בקורס נשכלל ונחזק את החיבור שלנו לקרקע, ונלמד לארגן את הגוף בצורה טובה ויעילה,
כך שנוכל לנוע בחופשיות בחלל, לבדנו ויחד עם פרטנר.נלמד טכניקות להתחבר, לתת ולקבל משקל, איך ליפול , להישען , להתגלגל , לעוף...
נשחק נשתעשע ונרקוד. נחקור את השימוש בנשימה והשימוש בעיניים תוך כדי הריקוד. נפתח סקרנות על השיחה המתמשכת עם פרטנר דרך נקודת המגע.
ננוע בהרמוניה ובדיסהרמוניה. נרשה לעצמנו להיות מופתעים ולא צפויים, איפה למטה ואיפה למעלה? מי עומד מאחוריי ומי מצדדי?...
נצליח וניכשל, נלמד תבניות תנועה בקונטקט וגם נלמד איך לשבור אותן. נחזק את השרירים וגם את שריר ההקשבה שלנו.
בנוסף, נבזוק לתוך השיעורים תבלינים מתוך עולם הפלדנקרייז, הצ'י קונג, והמחול עכשווי - תחומי תנועה שונים המעסיקים אותנו מעבר לקונטקט אימפרוביזציה.
.
הקורס מתקיים בימי ראשון 18:30-21:30
מועדי הקורס: 12.3.17- 25.6.17
שיעור היכרות ב- 5.3.17 בשעה 18:30
68 שעת לימוד
טל אבני - פרפורמר ואמן רב תחומי. בוגר להקת "אדמה". פעל ויצר במסגרות רבות, בינהן קרקס פלורנטין, תיאטרון החדר ומוסך הגוף שהוקם ביוזמתו. מייסד וסולן להקת Lubazuk. בעל רקע עשיר באמנויות לחימה וצ'י קונג ומלווה התפתחותי לתינוקות בשיטת פלדנקרייז. מלמד קונטקט ואימפרוביזציה כ- 10 שנים. מנחה בקבוצה את שיעורי הקונטקט הפתוחים בימי שני.
יוחאי גינתון - משנת 2000 רוקד וחוקר קונטקט.עבר הכשרה בת שנתיים באומנויות במה וקרקס במרכז 'סנדסיאל', שנה בסדנא למחול בגעתון ושנתייים נוספות במסלול להכשרת רקדנים בביכורי העיתים. טעם גם מעולם ריקודי הבטן וגם צלל לתוך הטנגו הארגנטינאי. כרגע מתעניין בחיבור בין טנגו לקונטקט

קורס מחול עכשווי וקונטקטקורס מחול עכשווי וקונטקט סמסטר קיץ
עם לנה פלד וליאת ברקן
שיעור היכרות 9.7.17
ב- 18:30
למידע נוסף >>>


לפרטים 
03-6595961  info@hakvutza.org.il