דנה רוטנברג / כוריאוגרפית אורחת

כוריאוגרפית מורה ואוצרת בינתחומית. בוגרת ביה"ס למחול "בת-דור" ומגמת המחול של התיכון לאמנויות ע"ש תלמה ילין. בעלת תואר ראשון במחול מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק ותואר שני במחול מאוניברסיטת הולינס. בין השנים  2000-2003 ניהלה אמנותית את קבוצת המחול The Red Hill Project שייסדה בניו יורק והציגה את יצירותיה ברחבי ארה"ב וקנדה.
מאז שובה לארץ בשנת 2003 הצטרפה לעמותת הכוריאוגרפים ויצרה בכל המסגרות המרכזיות למחול, ביניהן: אנסמבל בת-שבע, פסטיבל מחולוהט, אינטימדאנס, הרמת מסך, זירת מחול, קולה של מילה, נקודת מגע וחשיפה בינלאומית. בין יצירותיה הבולטות: נע באוזן 2.0  האינטראקטיבית, בה הקהל בוחר לעצמו פסקול ליצירה באמצעות מדריכי שמע מוזיאוניים, אישונים למוסיקה חיה של נועם ענבר ואדם שפלן, תנועת הצופים שלוקחת את הקהל לא״ש לילה בגן הזן של מוזיאון ישראל, לא עלינו האוטוביוגרפית, נבחרת החלומות, 60,000 גר(ה)ם ויצירתה האחרונה Everything Must Go.
דנה ייסדה יחד עם אורן שקדי את פרוייקט ScreensArt - יצירות מחול למסך המיועדות להוציא את המחול העכשווי אל המרחב הציבורי והפרטי. במסגרתו העלו שתי תערוכות: dance loops ו - cut! סרטי המחול עטורי הפרסים פרי שיתוף הפעולה שלהם Glove Story ו-s’Private I מוקרנים ברחבי העולם.
דנה יזמה ומנהלת אמנותית את פרויקט 48  מחול שנכנס עכשיו לשנתו העשירית, פרויקט יחיד מסוגו המפגיש יוצרים, רקדנים, דרמטורגים ואמנים נוספים ל״בליינד דייט״ יצירתי של שני סבבי יצירה בני 24 שעות כל אחד, המוליד יצירות חדשות  לבמה ושיתופי פעולה מקצועיים בלתי צפויים. בספטמבר 2013 היא אצרה את סרט נע, סופשבוע של מחול, קולנוע ומה שביניהם, במסגרת פרויקט יוצר אוצר של קרן ביסטריצקי בחלל ״מחסן 2״ בנמל יפו.
דנה יזמה, אוצרת ומנחה את סדרת מפגשי ההעשרה ביקורי סטודיו בשיתוף עם עיריית תל אביב ועמותת הכוריאוגרפים. סדרת המפגשים האינטימיים פותחת צוהר עבור הקהל הרחב לתהליכי יצירה של יוצרי מחול מקומיים.
מאז 2020 היא מנהלת אמנותית שותפה של פרוייקט הרמת מסך, וניהלה אמנותית את תכנית הרזידנסי של מרכז סדנאות הבמה. כמו כן, היא נמנית על ועדת היוצרים המייעצת של עמותת הכוריאוגרפים.
דנה מרצה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ובסמינר הקיבוצים. היא מלמדת, מעבירה סדנאות ומציגה את יצירותיה בארץ ובחו״ל, בין השאר באיטליה, סנגל, רוסיה, ארה"ב, הונגריה, דנמרק, גרמניה, אוסטריה,דרום אפריקה וקנדה. היא נבחרה ע"י מגזין W The Marker כאחת מהנשים המבטיחות של 2010 בתחום האמנות ונבחרה ע"י קרן שוסטרמן לעמיתה בתכנית Visiting Artist Porgram במסגרתה היתה פרופסורית אורחת באוניברסיטת פלורידה בארה"ב. דנה נמנתה על צוות ההיגוי המייסד של איגוד הרקדנים באמ"י שיצר מהפכה במודעות לזכויותיהם של רקדנים.
כלת פרס רוזנבלום ליוצרת בתחום המחול לשנת 2012 וזוכת פרס שרת התרבות לכוריאוגרפית צעירה לשנת 2014.
צילום : יאיר מיוחס

 

דנה רוטנברג תהיה כוריאוגרפית אורחת בקבוצה הרב תחומית להכשרת רקדנים.ות תכנית דו שנתית בניהולה האמנותי של ענת כ״ץ. הקבוצה הרב תחומית להכשרת רקדנים.ות מציעה שילוב ייחודי של: תכנית לימודים אינטנסיבית ברמה גבוהה, יזמות, הפקה, הכשרה רב תחומית והתנסות מעשית במעורבות בקהילה.
התכנית תתחיל בספטמבר 2022 הלימודים יתקיימו בתל אביב בימים א-ה מהשעה 9:00 עד 16:00 בשלושה טרימסטרים.