חדש! קורס ג'אז מודרני וסווינג (ג'אז אותנטי )

קורס דינאמי המחבר בין שורשיו האותנטיים של ריקוד הג׳אז לבין סגנון הג׳אז העכשווי.
שמחים להציג את קורס חדש, ייחודי מיוחד   - קורס ג׳אז מודרני וסווינג עם נועה בר ושירלי אושר
נותרו מקומות בקורס וניתן לבוא לשיעור ניסון ללא תשלום ביום רביעי 14.7.21 ב- 18:30

קורס דינאמי וחוויתי הבנוי משיעור של שעה וחצי של ג'אז מודרני ושעה וחצי שיעור סווינג  ( ג'אז אותנטי ). הקורס מתאים לאלו שאינם בעלי רקע במחול, או שיש להם רקע בסגנונות מחול אחרים ורוצים לחזק את הבסיס הטכני של המחול המודרני. 
הג'אז המודרני -  משלב את עולמות המחול המודרני, הקלאסי והעכשווי. נעסוק בלמידת רצפים תנועתיים דינאמיים ואקספרסיביים ששמים דגש על מוזיקליות, רגש וביטוי עצמי
הסווינג ( ג'אז אונתנטי ) נתחבר דרך הגוף לאופי הייחודי של מוסיקת הג'אז באווירה אנרגטית במיוחד. מדי פעם נתנסה בדינמיקה של הובלה ומובלות בריקוד זוגי (סווינג).
הקורס יתקיים בימי רביעי  מ- 18"30 עד 21:30 | מ-  7.7.21 עד 1.9.21 | 9 מפגשים
 
מורות :  נועה בר ושירלי אושרהקורס יתקיים אחת לשבוע ובנוי י משני שיעורים : שיעור ג'אז מודרני ( שעה וחצי ) ושיעור סווינג ( ג'אז אותנטי )
הג'אז המודרני -  משלב את עולמות המחול המודרני, הקלאסי והעכשווי. נעסוק בלמידת רצפים תנועתיים דינאמיים ואקספרסיביים ששמים דגש על מוזיקליות, רגש וביטוי עצמי בתנועה מלאת זרימה. השיעור משלב גם עבודה על חיזוק וגמישות ולמידה של טכניקת עבודת רצפה לשכלול תנועתי.
סווינג ( ג'אז אונתנטי ) -מקורותיו של ריקוד הג'אז טמונים בקבוצה של ריקודים מהמחצית הראשונה של המאה הקודמת שהתפתחו לצלילי מוסיקת הג`אז הלוהט (Hot Jazz) והסווינג של שנות 1920-1940 בקהילות האפרו-אמריקניות של ניו-אורלינס, שיקגו וניו-יורק. לצד המוסיקה, בהשראתה ועבורה, נוצר עושר אדיר של ריקודים, בסולו ובזוג, כמו הצ׳רלסטון, הסווינג וכן צעדי ריקוד שהתקבצו תחת שם כללי "ג`אז אותנטי". השפעות הג׳אז המוקדם מהדהדות בצעדים ובתנועות במחזות זמר של ברודווי, ובקטעי הריקוד המפורסמים של סרטי הוליווד הקלאסיים. התנועות והגישה של הג`אז האותנטי יצקו בסיס סגנונות ריקודים אפרו-אמריקאים פופולריים כמו פאנק והיפ הופ.
נתחבר דרך הגוף לאופי הייחודי של מוסיקת הג'אז באווירה אנרגטית במיוחד. נשכלל את היכולת שלנו להגיב לשינויים מוסיקליים בקצבים שונים. נפתח צעדים ורעיונות פשוטים לוריאציות מקצביות מורכבות. מדי פעם נתנסה בדינמיקה של הובלה ומובלות בריקוד זוגי (סווינג).
הקורס מתאים לאלו שאינם בעלי רקע במחול, או שיש להם רקע בסגנונות מחול אחרים ורוצים לחזק את הבסיס הטכני של המחול המודרני. 
שיעור ג'אז מודרני יתחיל בל עם חימום המורכב מרצף תרגילים ברמת קושי שהולכת ונבנית לאורכו. באמצעות התרגילים, המתאפיינים בזרימה תנועתית ודגשים מוזיקליים, נפתח בסיס טכני חזק הנשען על יסודות הבלט הקלאסי ועל טכניקת המחול המודרני, אשר בשילוב ביניהם מאפשרים להרחיב את מגוון היכולות התנועתיות של התלמידים ואת יכולת הביטוי העצמי שלהם. משיעור לשיעור נעמיק עוד ועוד בהבנת רצפי התרגילים, עד להשגת שליטה מלאה בכל המרכיבים והמושגים כדי לאפשר יותר חופש תנועתי.
כל שיעור יכלול גם למידת רצפים קצרים מהפינה שבהם נעבוד על תנועתיות במרחב וכן על אלמנטים טכניים מורכבים יותר כמו קפיצות וסיבובים שונים מעולם הג׳אז המודרני. נכיר גם אלמנטים מעבודת רצפה המאפשרת שיכלול תנועתי, ובנוסף נעבוד על גמישות וחיזוק השרירים להרחבת טווחי התנועה. בכל שיעור יוקדש זמן ללמידת קומבינציה (רצף תנועתי ארוך יחסית), שהיא ההזדמנות לשלב את כל מה שלמדנו אל תוך ריקוד אחד זורם ודינאמי המחובר אל המוזיקה ואל הרגש והביטוי העצמי של כל אחד ואחת.
בשיעור סווינג נתחבר דרך הגוף לאופי הייחודי של מוסיקת הג'אז באווירה אנרגטית במיוחד. נפתח את ה״באונס״ (bounce) שבגוף, שיאפשר לנו לשמור על אנרגיה גבוהה לאורך זמן. נלמד להכיר את כפות רגלנו מזווית חדשות ונחזק את השליטה שלנו בהעברות משקל גם במהירויות גבוהות ביותר.נשכלל את היכולת שלנו להגיב לשינויים מוסיקליים בקצבים שונים. נפתח צעדים ורעיונות פשוטים לוריאציות מקצביות מורכבות. מדי פעם נתנסה בדינמיקה של הובלה ומובלות בריקוד זוגי (סווינג).
שימו לב, השיעור אנרגטי מאד!
היקף הלימודים:
סמסטר אביב /קיץ
ימי רביעי 18:30 עד 21:30
הקורס יתחיל ב-7.7.21 ויסתיים ב- 1.9.21 | 9 מפגשים
שיעור היכרות תקיים ביום רביעי 7.7.21 ב- 18:30
נועה בר
רקדנית ויוצרת עצמאית בתחום המחול והפרפורמנס, ומורה למחול עכשווי, ג׳אז-מודרני, בלט ופילאטיס. השתתפה בפרויקטים עצמאיים שונים כרקדנית, יוצרת ואמנית פרפורמנס ואימפרוביזציה בארץ ובחו״ל, רקדה בלהקת המחול תמי/נמרוד פריד, ביצירה "מולטי" מאת ענת כ״ץ וארז מעיין-שלו (Justkatzit Dance Theatre) ובימים אלה רוקדת בלהקת המחול סאלי-אן פרידלנד.
נועה בוגרת המסלול המלא ללימודי מחול של ביה״ס "הקבוצה", בוגרת הקורס "פירוק והרכבה" - קורס מתודי למורים למחול ורקדנים בהנחייתה של נעמי פרלוב, ובעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית
שירלי אושר
רקדנית ג׳אז אותנטי ולינדי הופ, ממייסדות קהילת ריקודי הסווינג בישראל ובית הספר לסווינג הולי לינדי לנד (כיום ״סווינג איט״). ב2012 התמחתה בריקוד והוראת לינדי הופ בבית הספר Swing Step בגרמניה אצל המאסטרים קטיה אוקרמן ועלי טגהבי. הופיעה לצד הרכבי ג׳אז כמו סווינג דה ג׳יטאן והניו אורלינס פנקשן. יוצרת עצמאית של קטעי קברט בסגנון ״וינטאג׳ עבור חובבנים ואמני במה. שירלי מאמנת פעילות גופנית משקמת (וינגייט 2017) ומשלבת את הוראת הריקוד והקצב במסגרות שיקומיות עם אוכלוסיות המתמודדות עם הפרעות תנועה.


בואו להכיר :-)

 

נותרו מקומות
בקורס ג'אז מודרני וסווינג
ניתן לבוא לשיעור ניסיון ללא תשלום

ביום רביעי  14.7.21 ב- 18:30

יש להירשם מראש

03-6595961  info@hakvutza.org.il