הזדמנות שווה וגישור על פערים חברתיים

העמותה שוכנת בלב "שכונת הארגזים" בדרום תל אביב, הנחשבת כאחת השכונות בעלת המדד הסוציו-אקונומי הנמוך ביותר בעיר ת"א. בשל הזנחה ארוכת שנים בהשקעה בתשתיות מכל סוג, כמעט ולא קיימות פעילות חינוכיות, העשרה ותרבות לאימהות, לילדים ובני נוער תושבי השכונה.
בשל מצב זה ומתוך כוונה לפתוח את דלתותיה לקהילה , לקחה על עצמה "הקבוצה" להיות מרכז ובית תרבותי ולאפשר לאימהות, לילדים ולבני הנוער הגדלים בשכונה הזדמנויות להשתלב בפעילות תרבותית, חברתית ובפעילות של מחול ותנועה.


פרויקטים למען ועם תושבי שכונת הארגזים:

1.תכנית המלגות
מתוך רצון להנגיש את פעילות העמותה לתושבי השכונה וכן מתוך רצון להעלות את המודעות והרגישות החברתית של סטודנטים שלומדים "בקבוצה" , לנעשה בשכונה ,כחלק מהבנה מעמיקה יותר של תהליכים העוברים על החברה הישראלית, נבנתה תכנית מלגות במסגרתה תלמידי "הקבוצה" עוסקים בפעילות קהילתית-חברתית בתוך מתקני "הקבוצה" המוקדשת כולה לילדים, נוער ואימהות תושבי השכונה, כל זאת בתמורה למלגת לימודים.

2. קבוצה מחול ותנועה לאימהות ובנותיהן תושבות שכונת הארגזים- במסגרתה רוקדות אימהות ובנות, כל קבוצה בסטודיו משלה במקביל, בליווי מורות מקצועיות מטעם "הקבוצה" ובתגבור של סטודנטיות למחול. המלגאיות תומכות בתהליך השתלבותן של האימהות והבנות בעולם ובשפת המחול ונותנות מענה לכל אורך הפרויקט.


rsz_0193. חוגגים ביחד: קהילה אחת גדולה
הקבוצה פותחת את שעריה למסורת שכונתית ומזמינה לחגוג חגים ואירועים שונים במהלך השנה במשותף כקהילה אחת גדולה- תושבים מהשכונות עזרא והארגזים, סטודנטים למחול, מורים וקהילת "הקבוצה" כולם מוזמנים להוות קהילה תרבותית גדולה, חיה ותוססת.

·    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תרמו לנו :-)