הזדמנות שווה וגישור על פערים חברתיים

העמותה שוכנת בלב שכונת התקווה בדרום תל אביב, ובסמוך לשכונות עזרא והארגזים, השכונות הנחשבות בעלות המדד הסוציו-אקונומי הנמוך ביותר בעיר ת"א.
כחלק מהאג'נדה של העמותה לפתוח דלתותיה לקהילה הקרובה, לקחה על עצמה "הקבוצה" להיות מרכז ובית תרבותי ולאפשר לתושבי השכונות הזדמנויות להשתלב בפעילות תרבותית, חברתית ובפעילות של מחול ותנועה.
העמותה פועלת ליצירת שיתופי פעולה ופרויקטים חברתיים ייעודיים המיועדות לקבוצות שונות באוכלוסייה בשיתוף עם גורמים מקומיים וכן מאפשרת הנחה של 15% לתושבי השכונות (בהצגת תעודת זהות) כך שיוכלו להשתלב בכל פעילויות המחול של העמותה לציבור הרחב.פרויקטים למען ועם תושבי שכונת הארגזים:

1.תכנית המלגות
מתוך רצון להנגיש את פעילות העמותה לתושבי השכונה וכן מתוך רצון להעלות את המודעות והרגישות החברתית של סטודנטים שלומדים "בקבוצה" , לנעשה בשכונה ,כחלק מהבנה מעמיקה יותר של תהליכים העוברים על החברה הישראלית, נבנתה תכנית מלגות במסגרתה תלמידי "הקבוצה" עוסקים בפעילות קהילתית-חברתית בתוך מתקני "הקבוצה" המוקדשת כולה לילדים, נוער ואימהות תושבי השכונה, כל זאת בתמורה למלגת לימודים.

2. קבוצה מחול ותנועה לאימהות ובנותיהן תושבות שכונת הארגזים- במסגרתה רוקדות אימהות ובנות, כל קבוצה בסטודיו משלה במקביל, בליווי מורות מקצועיות מטעם "הקבוצה" ובתגבור של סטודנטיות למחול. המלגאיות תומכות בתהליך השתלבותן של האימהות והבנות בעולם ובשפת המחול ונותנות מענה לכל אורך הפרויקט.


rsz_0193. חוגגים ביחד: קהילה אחת גדולה
הקבוצה פותחת את שעריה למסורת שכונתית ומזמינה לחגוג חגים ואירועים שונים במהלך השנה במשותף כקהילה אחת גדולה- תושבים מהשכונות עזרא והארגזים, סטודנטים למחול, מורים וקהילת "הקבוצה" כולם מוזמנים להוות קהילה תרבותית גדולה, חיה ותוססת.

·    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תרמו לנו :-)