יצירה עם איילה פרנקל / דלתות כניסה מגוונות לתוך עולם היצירה

תהליך שנתי בקבוצה סגורה וקבועה עם  איילה פרנקל - כוריאוגרפית , אוצרת, רקדנית ומורה.
הקורס מיועד לבוגרי מסלול מלא ולאנשים בעלי רקע של שנתיים ומעלה בלימודי מחול.
ההרשמה לקורס הסתיימה. תודה לכל הנרשמים :)


לאורך הקורס נתנסה ב'דלתות' כניסה מגוונות לתוך עולם היצירה, נחקור איך הופכים מחשבה לחומר תנועתי ואיך מפתחים רעיון לכדי יצירה.נפתח כל מפגש בחימום תנועתי, שמזמין חיבור נעים לגוף ופיתוח היכולות הפיזיות והפרפורמטיביות.לאחר מכן, נתבונן בתהליך היצירה ונפרק אותו למרכיבים שונים כך שכל תקופת למידה תהיה מוקדשת למרכיב מסוים.  כל מרכיב נחקור ביחד ולחוד, בתרגילים של סולו, דואטים או קבוצה, מתוך אימפרוביזציה או מתוך בנית חומרים מונחית, במרחב הסטודיו, בבית או במרחב הציבורי.ניצור תרגילים קצרים ואז נלמד להתבונן בהם מפרספקטיבות שונות, נדבר על איך לתת פידבק, ומדי פעם נצפה בוידאו בקטעי עבודות שייתנו לנו השראה.
לקראת סיום הקורס כל אחת.ד תתמקד בפיתוח יצירה אישית שתעלה במופע פתוח בפני קהל.

הקורס מתקיים בימי רביעי מ- 18:30 עד 21:30
הקורס התחיל ב- 4.11.20 ויסתיים ב- 16.6.21 | 31 מפגשים

 קורס שנתי עם איילה פרנקל. לאורך הקורס נתנסה ב'דלתות' כניסה מגוונות לתוך עולם היצירה, נחקור איך הופכים מחשבה לחומר תנועתי ואיך מפתחים רעיון לכדי יצירה. נפתח כל מפגש בחימום תנועתי, שמזמין חיבור נעים לגוף ופיתוח היכולות הפיזיות והפרפורמטיביות.
לאחר מכן, נתבונן בתהליך היצירה ונפרק אותו למרכיבים שונים כך שכל תקופת למידה תהיה מוקדשת למרכיב מסוים. כל מרכיב נחקור ביחד ולחוד, בתרגילים של סולו, דואטים או קבוצה, מתוך אימפרוביזציה או מתוך בנית חומרים מונחית, במרחב הסטודיו, בבית או במרחב הציבורי.
ניצור תרגילים קצרים ואז נלמד להתבונן בהם מפרספקטיבות שונות, נדבר על איך לתת פידבק, ומדי פעם נצפה בוידאו בקטעי עבודות שייתנו לנו השראה.
לקראת סיום הקורס כל אחת.ד תתמקד בפיתוח יצירה אישית שתעלה במופע פתוח בפני קהל.
נפתח כל מפגש בחימום תנועתי, שמזמין חיבור נעים לגוף ופיתוח היכולות הפיזיות והפרפורמטיביות. לאחר מכן, נתבונן בתהליך היצירה ונפרק אותו למרכיבים שונים כך שכל תקופת למידה תהיה מוקדשת למרכיב מסוים. כל מרכיב נחקור ביחד ולחוד, בתרגילים של סולו, דואטים או קבוצה, מתוך אימפרוביזציה או מתוך בנית חומרים מונחית, במרחב הסטודיו, בבית או במרחב הציבורי. נובמבר- דצמבר: תרגילים בקומפוזיציה: נשחק בבנייה של חומרים תנועתיים מתוך חיפוש צורני ונחשוף מגוון אפשרויות של הצבה ושימוש בחלל. ינואר-פברואר: נבחר תוכן אוטוביוגרפי וממנו נצא וננוע על הטווח שבין האישי לפוליטי. איך אני יכול.ה לקחת חוויה אישית, להסתכל עליה ממבט רחב חברתי- פוליטי ואז לתרגם את המהלך הזה לתוך יצירה. מרץ-אפריל: נתבונן בפעולת הייצוג. נעשה שימוש ברפרנסים מהמציאות לשם יצירה של דבר חדש, או לשם פירוק ביקורתי של דבר קיים. מאי-יוני: כל תלמיד.ה תתרכז ב'דלת' ספיציפית שבה תבחר לצורך בניית עבודה מסכמת לקראת מופע פתוח לקהל בסוף הקורס. הקורס יכול לכלול שיעורי בית והתארגנות לצפייה משותפת בהופעות מחול.
היקף הלימודים :
קורס שנתי
הקורס יתקיים בימי רביעי מ- 18:30 עד 21:30
הקורס יתחיל ב- 4.11.20 ויסתיים ב- 16.6.21 | 31 מפגשים | 124 שעות אקדמאיות
איילה פרנקל היא כוריאוגרפית (חברה בעמותת הכוריאוגרפים), אוצרת, רקדנית ומורה.
כרקדנית עצמאית שיתפה פעולה עם להקת יסמין גודר, להקת בת-שבע (פרויקט כמויות), יוסי ברג ועודד גרף, איריס ארז, תמר בורר, דנה רוטנברג ועוד. כנערה עסקה בריקודים סלוניים ולטינו אמריקאיים והיתה אלופת הארץ בתחום, ואת דרכה כרקדנית מחול עכשווי החלה במסלול תלת שנתי בסדנה להכשרת רקדנים בחיפה.
ככוריאוגרפית, יצרה ב-2015 לפסטיבל זירת מחול את הסולו GAZELLE שהוזמן בהמשך לעלות בפסטיבלים שונים ברחבי הארץ ובעולם. ב-2016 יצרה לפסטיבל זירת מחול את הדואט 2HER שנתמך על ידי מועצת התרבות והאמנות של מפעל הפיס ופותח בתוכנית שהות אמן של סטודיו יסמין גודר ובתוכנית הרזידנסי של מסלול RE-SEARCH. ב-2017 העלתה בבכורה את היצירה ״יש בזה תום״ בפסטיבל בת ים הבינלאומי לתאטרון ואמנות רחוב, בשיתוף מרכז כלים. יצירה זו משלבת קאסט רב גילאי של פרפורמרים מקצועיים עם פרפומרים חובבים מבת ים. ב-2018 יצרה את PANGEA, יצירה לארבע רקדניות, בתמיכת מועצת התרבות והאמנות של מפעל הפיס. ב-2019 יצרה את TRANSFOR(MAN)CE דואט לשני רקדנים- גברים שעלה בהפקת פסטיבל 'נפגשות' בתמיכת מועצת התרבות והאמנות של מפעל הפיס וזכה בתמיכת הקרן ליוצרים עצמאיים של משרד התרבות. מכלול יצירותיה של איילה שואפות להתבונן בתכנים פמיניסטיים דרך כלים כוריאוגרפיים.
איילה היא יוזמת ומנהלת פסטיבל 'נפגשות' - פסטיבל לאמנות מופע פמיניסטית. הפסטיבל עלה לראשונה ב-2017 ומאז הוא עולה מדי שנה באוצרותה. כמו כן, לאורך השנים הובילה ולקחה חלק בפרויקטים קהילתיים שונים ששואפים להציע מהידע האמנותי- מחולי לצורך יצירת מפגש מפרה עם אוכלוסיות שונות כגון- נשים וגברים ובגיל השלישי, א.נשים שחיים עם פרקינסון, קבוצה משולבת של בנות נוער ממוצא יהודי וערבי, ועוד. בוגרת קורס טיפול סומטי בשיטת אילן לב, קורס מורים ליוגה אינטגרטיבית בהנחיית ציפי נגב, וסטודנטית לפילוסופיה ואמנות. במסגרת קורס היצירה איילה תציע מבט רחב מתוך ניסיונה כרקדנית, מורה, כוריאוגרפית ואוצרת.


סדנת מחול לנשים בגילאי 45 +

 
סדנת תנועה ומחול לנשים בגילאי 45+
עם איילה פרנקל.
מפגש נעים, קשוב ורך עם הגוף, עם המרחב, ואחת עם השניה.
הסדנה מתאימה למתחילות - לא נדרש רקע במחול
הסדנה תתקיים ביום שישי 9.4.121
מ- 13:00 עד 15:00

עלות הסדנה 120 ש"ח
להרשמה לסדנה >>>