מחול מודרני עכשווי למתחילים סמסטר קיץ / ללמוד לרקוד מהצעד הראשון

קורס קיץ ללימודי מחול מודרני עכשווי למתחילים


קורס מחול מודרני עכשווי למתחילים מיועד למי שלא רקד מעולם, למי שרקד מזמן והפסיק ולבעלי רקע מועט במחול.
הקורס מיועד לאנשים המעוניינים/נות להתחיל לרקוד, וללמוד מחול מהבסיס. הקורס מאפשר לפתח מגוון יכולות, מחזק את הגוף ואת הקשר אל הגוף, ומאפשר כניסה בהירה, קשובה ומודרכת אל עולם התנועה והמחול, תוך תהליך עבודה מקצועי עם  שתי מורות ובתוך קבוצה קבועה המתקדמת יחד. הקורס מתאים גם לבוגרי קורסי מחול עכשווי מתחילים קצרים ב"קבוצה "
 הקורס יתקיים בימי שלישי מ- 18:15 עד 21:30  שעה וחצי עם כל מורה ורבע שעה הפסקה בין השיעורים.
הקורס יתחיל במפגש היכרות ב- 5.7.22 ויסתיים ב- 20.9.22 | 12 מפגשים

מורים:  קרן סגל ואורי דיקר
קורס קיץ המקנה כלים ועקרונות בסיסיים במחול העכשווי תוך מתן דגש על עבודה נכונה ובריאה עם הגוף, שיפור הגמישות והכוח ותנועה זורמת בחלל. הקורס בנוי משני שיעורים רצופים המועברים על ידי שני מורים שונים על מנת לאפשר היתנסות במגוון גישות וטכניקות מעולם המחול העכשווי.תהליך הלימוד מתבצע באופן הדרגתי ומשלב תרגילים להקנית טכניקה עם לימוד שפת ריקוד וקטעי מחול.
הקורס מתאים לכל מי שרוצה ללמוד לרקוד מהצעד הראשון ולחוות את התנועה כחוויה מעשירה ומהנה.
"
בקורס 21 מפגשים. כל מפגש אורך שלוש שעות, ובנוי מרצף של שני שיעורי מחול עכשווי של שעה וחצי כל אחד.
באמצעות תרגילים טכניים ולימוד של רצפי תנועות (קומבינציות), נפתח מנעד של יכולות פיזיות, נחזק את הזיכרון התנועתי, ונלמד להביא יותר חופש וביטוי עצמי בתוך המבנה של רצף התנועות.
נתנסה בתנועה איטית ומהירה, נלמד ליצור יותר אנרגיה בגוף, ויותר שליטה במה שהגוף יודע לעשות.
נלמד להשתמש במשקל שלנו, לנוע עם הבנה של מבנה השלד ולא דרך מאמץ שרירי, נפתח את הגמישות במפרקים ונגלה דברים חדשים על היכולת שלנו.
נעבוד על מוסיקליות, נחזק את חוש הקצב ונבדוק איך קצב מניע אותנו. בשלב מתקדם יותר, נתייחס לעבודה עם קבוצה, כיצד להקשיב לעצמי ולקבוצה תוך כדי תנועה, איך לקבל השראה וידע מאחרים מתוך תנועה ותקשורת לא מילולית, ואיך עבודה עם קבוצה מדגישה את האיכויות של השפה האישית.
ננסה להשתחרר ממחשבות מוקדמות או שיפוטיות על הגוף והתנועה שלנו. נרקוד, נזיע, נבטא, ומתוך הריקוד נלמד להכיר טוב יותר את הגוף שלנו, את התנועה שלנו ואת עצמנו.
היקף הלימודים:
קורס קיץ
הקורס יתקיים בימי שלישי מ- 18:15 - 21:30
הקורס יתחיל במפגש היכרות ב- 5.7.22 ויסתיים ב- 20.9.22
12 מפגשים
את הקורס ילמדו קרן סגל ואורי דיקר
קרן סגל
החלה את דרכה כמתעמלת מכשירים תחרותית. למדה במסלול המלא של הקבוצה ביפו, משם המשיכה ללמוד בסדנה להכשרת רקדנים וכוריאוגרפים בחיפה ובסדנה של להקת המחול ת"א. מורה ליוגה.
יצירות בהשתתפותה: "מרד המתים" מאת איתי יטוב, "גאות" מאת מורן זילברברג, "יסוד" ו"מלט רך" מאת ענת יפה, העלתה את עבודתה "באויר" בפסטיבל יוצרים יוצאים חיפה.
סיימה קורס מורים ליוגה בשיטת "ויניאסה" אצל ראם הראובני. בשלב מאוחר יותר החלה ללמוד ולתרגל גם בשיטת "ויג'ננה" תחת הנחייתם של אורית סן גופטה ויונתן גרוסמן. כיום לוקחת חלק בקורס מורים ליוגה בשיטת "ויג'ננה" בהנחיית נגה ברקאי.
בשיעורים של קרן משולבים סגנונות עכשווים ומודרנים עם אלמנטים מעולם היוגה. התלמידים חווים איכויות תנועה שונות עם דגש על מוסיקליות, פיזיות, קורדינאציה וזרימה תוך כדי מציאת ההנאה והעניין שבתנועה.
אורי דיקר
פרפורמר, רקדן, שחקן, מורה, ויוצר מחול.התחיל את דרכו בעולם התנועה בגיל 24. בוגר בית ספר לקרקס עכשוי בספרד, ובית הספר לרקדנים יוצרים 'ריסרץ' בישראל. בוגר קורס אינטנסיב בטכניקת 'flying low & passing through' בהנחיית דויד זמברנו. רוקד קונטקט אימפרוביזציה כמעט עשור . השתתף ומשתתף כרקדן ושותף ליצירה בעבודות של הכוראוגרפים עדי בוטרוס, אור מרין, מעיין ליבמן שרון, איריס נייס ועוד, במסגרת עבודות אלו מופיע בארץ ובאירופה. זכה בפרס לדואט הטוב ביותר במסגרת פסטיבל 'soloduo' בקולון, גרמניה, עם יצירתם של אור מרין ואורן נחום "סקס מאשין". יצר את עבודתו הראשונה "וריאציות של מפגש בביצוע אורי ויובל" בשיתוף עם יובל פינקלשטיין.
משלב בעבודתו ובשיעורים שהוא מלמד את אומנות האימפרוביזציה,עבודת הרצפה, וטכניקת הקונטקט, גם כלימוד פיזי וגם ככלים לביטוי עצמי ועיבוד חוויות החיים.


הסדנה של הקיץ


מקומות אחרונים
לסדנת קיץ למתחילים

  17-21.7.22 | א'- ה'
מ- 10:00 עד 15:30 

סדנה כיפית וחווייתית של חמישה ימים מרוכזים של מחול למתחילים.
טעימה למגוון טכניקות מחול: 
מחול עכשווי, בלט, יוגה, אימפרוביזציה,
מחול אפריקאי , היפ הופ וקונטקט

וארוחת צהריים צמחונית/טבעונית טעימה במיוחד.
למידע נוסף >>>


03-6595961 גם בווצאפ
 info@hakvutza.org.il