תלמידי ובוגרי בית הספר מספרים על החלום להתחיל לרקוד

המילים שלהם. בוגרי הקבוצה,  נשים וגברים שחלמו לרקוד והגשימו את החלום מספרים מה המשמעות עבורם להתחיל לרקוד גם בגיל שנחשב יחסית מבוגר, וגם ללא ניסיון בתנועה ובמחול .  בוגרי הקבוצה


אני מתרגשת לכתוב על הקבוצה. מבחינתי זה מקום שקרה לי בו נס. הגעתי לשם בגיל 35. מעולם לא רקדתי לפני כן מלבד ריקוד חופשי. ישר צללתי לתוכנית המלאה. הימור מוחלט. ללא כושר מינימלי, ללא תבונה בגוף כאילו הגעתי לכוכב אחר. התמהיל של השיעורים, המורים המעולים והאנשים שבחרו ללמוד שם עזרו לי להתחבר לחיים. הייתי פעם כולי ראש. עכשיו יש לי גם גוף. וואלה, הרווחתי גוף.
אילה מיכאלי


הקבוצה עודדה אותי ללמוד להקשיב לקצב האישי שלי, לנשימה שלי, לנהל יחסים של אהבה עם הגוף שלי ולהיות סקרן, סקרן, סקרן, סקרן לשלל דברים מלבד המחול עצמו.
הקבוצה ביפו זו דרך חיים שגולשת לתוכך דרך המחול. מה שקרה לי פה מלווה אותי כשאני מבשל, אוכל וכמובן רוקד.

תומיליו


לאחר הרבה מאוד התחבטויות עם אחרים ועם עצמי החלטתי שאני עוזבת את הלימודים שלי לתואר ראשון והולכת על מה שאני באמת רוצה. כמעט כל אנשי המקצוע אמרו לי שגיל 25 זה גיל מאוחר מדי בשביל להתחיל ללמוד מחול ושזה פשוט לא מציאותי. את הדברים האלה שמעתי כבר הרבה לפני,  עד שהגיע הגיל שצברתי מספיק בטחון עצמי בשביל להגיד שאני הולכת על זה, גם אם זה מאוחר מדי. . . אני רוצה לבדוק בעצמי ונמאס לי להקשיב לאחרים כל הזמן. אני רוצה לראות בעצמי שאני לא מצליחה! לפחות כך לא אבזבז את החיים שלי בחרטות ובמחשבות על מה יכל להיות.
היה מפחיד להתחיל את השנה במקום חדש כשכל החברים שלי ממשיכים לשנה ב' של התואר ו"עושים משהו עם החיים שלהם" ואני הולכת למקום חדש כולי חששות ותקוות שסוף סוף אמצא את עצמי במקום בו ארגיש נכון. לאחר כמה ימים של לימודים אנחת רווחה גדולה – אני מרגישה שזה זה! זה מה שחיפשתי ולא הצלחתי למצוא באף מקום אחר ! נכון שאני רק מתחילה אבל כאן מתייחסים אלי במלוא הרצינות ולא עושים הנחות, מעירים לי על כל הדברים החשובים בשביל לייצר תנועה נכונה בגוף מהמקום הכי עמוק. אני עדיין לא מצליחה לעשות הרבה דברים אבל כאן סוף סוף הבנתי שזה ת ה ל יך. . . ולא אני לא אמורה לעבור אותו בתסכול ובלחץ -  כאן אני מרגישה שבאמת מאמינים בי ואפילו מעבר – י ו ד ע י ם שיקח לי זמן אבל בסופו של דבר אני אצליח, וזה גורם לי להאמין בעצמי.
כך אני מורידה מעצמי את הלחץ ופשוט מעיזה, מעיזה לעמוד בשורה הראשונה גם אם אני לא זוכרת את הצעדים פרפקט, מעיזה לשאול שאלות באמצע השיעור וגם בהפסקה, מעיזה לצאת מהפינה/  אלה דברים שלא הצלחתי לעשות לפני שהגעתי לקבוצה, עכשיו יש לי את הבטחון להרגיש טוב גם אם לא הכל מצליח ולגשת לדברים ממקום של חקירה אמיתית וסבלנות כלפי הגוף שלי. אני מרגישה שאני באמת רוקדת ולא רק מעתיקה כמו תוכי, המורים לא חוסכים בהסברים ונותנים מקום גם לתחושות ולרגשות שלי ושל כל הקבוצה ואני מוצאת את עצמי מתקשה להחליט באיזה מורה אני מאוהבת יותר!
כל כך שמחה ואסירת תודה למקום היפה הזה ליד הים, שהוא בעצם האנשים והמורים שגורמים לו להיות ולהישאר כפי שהוא. . . המון תודה.

אלינה ליאשוב


יש לומר כי המורים ניחנים ברמת מקצועיות גבוהה השיעורים בנויים באופן ברור (התחלה,אמצע,סוף). יחס המורים אל הקבוצה נעים, מעודד ומאפשר הרגשה נינוחה.
נקודה נוספת,ניקיון החלל והשרותים - ברוב המקרים נמצאו נקיים דבר,שבעייני הוא מאוד חשוב.
ודבר אחרון,הקפדה על הגעה בזמן לשיעורים - חשובה בהחלט מאוד מצא חן בעייני שקיבלנו הנחייה "נא לא להיכנס לשיעור במקרים שאנו מאחרים".
יכולה לומר שהחוויה שלי גרמה לי לשמחה ואושר וכי בהחלט ניתנה תחושה כי כל אחד יכול לרקוד.

אז אסכם ב - תודה!!
אורלי


שמעתי על הקבוצה ביפו משני מכרים שונים שלמדו בבית הספר והמליצו עליו בחום.
נדמה לי שמה שהשפיע עלי לבחור בקבוצה היה ההזמנה הבלתי מאיימת פשוט לבוא ולרקוד מבלי הצורך להיות טובים, להוכיח למשהו משהו, ובכל זאת באופן אינטנסיבי ורציני.
קיבלתי הרבה מהקבוצה, קודם כל את ההבנה שאני רוצה לרקוד-  שהריקוד חשוב לי באופן עמוק, ושהריקוד הוא הנאה ומפגש אנושי מדהים (לתגלית זו תרמו המורים המדהימים שהם בני אדם מדהימים לא פחות, והתלמידים שחלקם הפכו לחברים טובים).
קיבלתי גם המון השראה...בייחוד נשאר לי טעם של המון אהבה והערכה למקום ואנשיו.
הקבוצה ביפו מיוחדת מכל הטעמים המוזכרים לעיל. אם להדגיש אז: היא מאפשרת לאנשים בעלי נסיון ולא בעלי נסיון ולרקוד אצל המורים הכי טובים בצורה של קבוצה אחת שזה מאד משמעותי,
מה שעוד מייחד את הקבוצה זה הדגש על קונטקט אימפרוביזציה ויצירה והאווירה שהיא אווירה של בית, בין התלמידים והמורים.

שלומית פרנקל


כיף להרגיש את גופך מתעורר ... בהתחלה רק פיזי אבל אחר כך מתעוררת גם נשמה ורגשות שקצת נרדמו לאחרונה... ואז מגיעה מודעות למה שקורה מסביב....כמו בבוקר, כאשר כל העולם מתעורר: כל עלה קטן, כל טיפת מים קטנה....כך מרגישים בגוף:
כל שריר קטן מתעורר לפעולה.. וכשגוף מתעורר הנשמה לא יכולה להמשיך לישון ואז, כשגוף והנשמה מתעוררים - מבחוץ נוצר ריקוד ומבפנים
- אושר :)

ויקטוריה מלצ'ר


I wanted to say what a wonderful time I did have in the classes I attended. All the teachers were fantastic and while I have yet to master a pirouette without getting dizzy (!), I learned so many new things and met such lovely people. I really enjoyed my experience and hope that in the future, if my work allows, that I can return to take more lessons.

Please give my heartfelt thanks to the teachers, and thank you for your support.

Best wishes,
Claire