עכשווי בשישי / קורס מחול מודרני עכשווי למתחילים בשישי בבוקר
ללמוד לרקוד ממש מההתחלה


ההרשמה לקורס הסתיימה . תודה לכל הנרשמים :-)
קורס מחול מודרני עכשווי למתחילים מיועד למי שלא רקד מעולם, למי שרקד מזמן והפסיק ולבעלי רקע מועט במחול.
הקורס מיועד לאנשים המעוניינים/נות להתחיל לרקוד, וללמוד מחול מהבסיס. הקורס מאפשר לפתח מגוון יכולות, מחזק את הגוף ואת הקשר אל הגוף, ומאפשר כניסה בהירה, קשובה ומודרכת אל עולם התנועה והמחול, תוך תהליך עבודה מקצועי עם שני מורים ובתוך קבוצה קבועה המתקדמת יחד. הקורס מתאים גם לבוגרי קורסי מחול עכשווי מתחילים קצרים ב"קבוצה "

הקורס מתקיים בימי שישי  09:30 עד 12:45 | 15.10.21 - 24.6.22
מורות : מאמי שימאזאקי ותמר גוטהרץ


 

קורס מחול עכשווי למתחילים

קורס שנתי המקנה כלים ועקרונות בסיסיים במחול העכשווי תוך מתן דגש על עבודה נכונה ובריאה עם הגוף, שיפור הגמישות והכוח ותנועה זורמת בחלל. הקורס בנוי משני שיעורים רצופים המועברים על ידי שני מורים שונים על מנת לאפשר היתנסות במגוון גישות וטכניקות מעולם המחול העכשווי.תהליך הלימוד מתבצע באופן הדרגתי ומשלב תרגילים להקנית טכניקה עם לימוד שפת ריקוד וקטעי מחול.
הקורס מתאים לכל מי שרוצה ללמוד לרקוד מהצעד הראשון ולחוות את התנועה כחוויה מעשירה ומהנה.
כל מפגש אורך שלוש שעות, ובנוי מרצף של שני שיעורי מחול עכשווי של שעה וחצי כל אחד.
באמצעות תרגילים טכניים ולימוד של רצפי תנועות (קומבינציות), נפתח מנעד של יכולות פיזיות, נחזק את הזיכרון התנועתי, ונלמד להביא יותר חופש וביטוי עצמי בתוך המבנה של רצף התנועות.נתנסה בתנועה איטית ומהירה, נלמד ליצור יותר אנרגיה בגוף, ויותר שליטה במה שהגוף יודע לעשות.
נלמד להשתמש במשקל שלנו, לנוע עם הבנה של מבנה השלד ולא דרך מאמץ שרירי, נפתח את הגמישות במפרקים ונגלה דברים חדשים על היכולת שלנו.
נעבוד על מוסיקליות, נחזק את חוש הקצב ונבדוק איך קצב מניע אותנו. בשלב מתקדם יותר, נתייחס לעבודה עם קבוצה, כיצד להקשיב לעצמי ולקבוצה תוך כדי תנועה, איך לקבל השראה וידע מאחרים מתוך תנועה ותקשורת לא מילולית, ואיך עבודה עם קבוצה מדגישה את האיכויות של השפה האישית.
ננסה להשתחרר ממחשבות מוקדמות או שיפוטיות על הגוף והתנועה שלנו. נרקוד, נזיע, נבטא, ומתוך הריקוד נלמד להכיר טוב יותר את הגוף שלנו, את התנועה שלנו ואת עצמנו.
קורס שנתי
הקורס יתקיים בימי שישי 09:30 עד 12:45
תחילת הקורס: 15.10.21 סיום הקורס 24.6.22

33 מפגשים
132 שעות אקדמאיות
מאמי שימאזאקי
נולדה ביפן, שם החלה ללמוד בלט בגיל 3. בשנת 92 עברה להתגורר באירופה, ולמדה מחול, משחק, ופיתוח קול ב- Rudra Bejart Lausanne" " במשך שנתיים. רקדה באנסמבל של מישה ואן הוק (איטליה) ובתיאטרון אלטו באסן (גרמניה), ובשנת 97' עברה לישראל והחלה לרקוד בלהקת המחול בת שבע.
מאמי רקדה עם להקת בת שבע עד שנת 2009, והשתתפה ביצירות רבות של הלהקה מאת אוהד נהרין ואחרים. בין היתר עבדה עם הכוראוגרפים וויליאם פורסית, ג'ון ג'ספרס, עידית הרמן, ג'ו קנאמורי, שרון אייל, ברק מרשל, רות זיו אייל, ועוד.
למאמי ניסיון רב בהוראת שיעורי בלט ומחול עכשווי בארץ ובעולם, מילדים ועד מבוגרים. כמו כן, כשחקנית השתתפה בהפקות שונות, ואף זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל לקולנוע עצמאי על התפקיד שגילמה בסרט "קריאה לחלומות" מאת רן סלבין.
תמר גוטהרץ
רקדנית ומורה למחול מודרני, קלאסי, עכשווי ואפרו-מודרני. ילידת ארה"ב וחיה בארץ מזה 5 שנים. תמר בוגרת לימודי מחול במוסדות שונים בחו"ל
עבדה עם יוצרים/הרכבים בחו"ל וביניהם - Brian Sanders’ JUNK (בין 2012-2013) ו- PHILADANCO! (2010-2012)
בישראל רקדה בלהקת המחול "קולבן דאנס" בשנים 2015-2918, ומאז 2017 מעבירה שיעורי בלט ומחול עכשווי לרקדני הלהקה. כמו כן רקדה בפרוייקטים של יוצרים שונים וביניהם סלין בומר, אלון שטויאר, שלומי ביטון, וסמדר גושן.
משלבת בשיעורי המחול המודרני אלמנטים מתוך המחול האפריקאי (אפרו-מודרני).


ההרשמה הסתיימה :-)נההרשמה לקורס הסתיימה.
תודה לכל הנרשמים :-)03-6595961   info@hakvutza.org.il