פרויקט מחול לנשים בגיל הבוגר

Step By Step" "פיתוח חוסן נפשי וגופני בגיל הבוגר באמצעות מחול ותנועה.

מגפת הקורונה והצעדים הננקטים בניסיון לשלוט בה, מובילים עשרות אלפי אנשים מבוגרים בישראל, להתבודד בביתם. הקטנת חופש התנועה והימנעות מפעילות עשויים להוות זרז הרסני לירידה ביכולת התפקוד הכללית, לתחלואה ולדיכאון.

עמותת הקבוצה אשר צברה ניסיון וידע בעבודת גוף, תנועה ומגע עם קהל בוגר כבר למעלה מ 18 שנה פיתחה גישה ייחודית וטכניקות שונות לעבודה עם אנשים שרוצים להתחיל לרקוד בכל גיל.

מטרת התוכנית להחזיר לקהל המבוגר את הביטחון בגוף ובתנועה וללמוד אותו צעד אחרי צעד, לנוע בביטחון, לרקוד, ולהרגיש חיוניות, בריאות ולפתח יציבות וכוח. שיטת העבודה הקבוצתית שלנו מאפשרת ביתר קלות יצירת קשרים חברתיים עמוקים, חדשים אשר באים לידי ביטוי גם מחוץ לשעות הפעילות שלנו ולמעשה יוצרים רשת של תקשורת ותמיכה.

קהל היעד ומסגרת הפרויקט- האוכלוסייה הבוגרת בגילאי 60 ועד 80 שנמצאים בתפקוד עצמאי. הפרויקט החל בין שתי תקופות הסגר של הקורונה ובמסגרתו השתלבו 15 נשים משכונת התקווה, כפר שלם, עזרא והארגזים.

צוות הפרויקט- הפרויקט מונחה ע"י רכזת עו"ס, מנחת קבוצה מתחום התיאטרון, מורה למחול מודרני ומורה לפילטיס.

התועלת העצומה שבמחול בגיל הבוגר- בעמותת הקבוצה נצבר ניסיון וידע של עשרות שנים בעבודה במחול ותנועה עם אנשים בוגרים- התוצאות שאנו רואים מלמדים על התועלת העצומה שבריקוד, התנועה בכל גיל תורמת לבריאות, מוסיפה לגוף אנרגיה וכוח, מכינה אותנו טוב יותר לאתגרים של היומיום, מוסיפה לנו שמחה והנאה, מאפשרת לרכוש ביטחון עצמי, לפתח גישה בריאה וחיובית לחיים, לפתח אהבה עצמית, אמונה ביכולות לגבור על קשיים ואפשרות לפתח קשרים חברתיים ולהפיג בידוד חברתי.

מתוך דברים שאמרו נשים במחצית הפרויקט- (שמות הנשים שמורים במערכת)

שרה "כל הרגעים בפעילויות הם מהנים , פשוט מחייה את הנפש. כל הקבוצה מחוברת חברתית, למרות שחלק קטן מהנשים כלל לא היה מוכר לי"

תקווה - "היום הזה משחרר אותי לא רק מבדידות זה יום מיוחד עבורי"

אנה - " הייתי מאוד בודדה בבית אני גרה לבד וקשה לי הבדידות בקורונה . זה עזר לי מאוד המפגש עם הקבוצה החברה עושה לי טוב"

רוחמה- "אני שבעת רצון מאוד מהפעילות . שעורי הפילטס עם המדריכה שמעבירה את השיעור ממש טוב לי. המפגש השבועי גורם לי לצאת מהבית, להתעמל , הכרתי נשים חדשות ומעניינות, כל שעורי ההתעמלות והמחול גורמים לי לנוע ולהתעמל וזה עושה לי טוב."

הפרויקט ממומן על ידי הקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי ועיריית ת"א.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תרמו לנו :-)