קונטקט אימפרוביזציה / דיאלוג בתנועה


קורס קונטקט אימפרוביזציה  קורס מלא משחקיות, דינאמיות, שמחה והמון תנועה וריקוד.
בואו להכיר!  נותרו מקומות בקורס וניתן לבוא לשיעור ניסיון ללא תשלום ובתיאום מראש

קורס  קונטקט אימפרוביזציה הוא קורס חצי שנתי  המתאים לאנשים שהתנסו בקונטקט ורוצים להעמיק לתוך הטכניקה, וגם לאנשים שבאים מטכניקות אחרות ומעניין אותם לחקור תקשורת בתנועה וריקוד משותףוגם לאנשים ללא רקע במחול ובקונטקט.
בבסיס הקונטקט אימפרוביזציה  - עבודה תנועתית עם פרטנר דרך מגע, וחקירה של עקרונות פיזיקליים ושל דיאלוג בתנועה.
בקורס נשכלל ונחזק את החיבור שלנו לקרקע, ונלמד לארגן את הגוף בצורה טובה ויעילה, כך שנוכל לנוע בחופשיות בחלל, לבדנו ויחד עם פרטנר. נלמד טכניקות להתחבר, לתת ולקבל משקל, איך ליפול , להישען , להתגלגל , לעוף... נשחק נשתעשע ונרקוד.

עם אווה שובסטארסקה ו- רועי שקד

הקורס nתקיים בימי ראשון מ- 18:30 עד 21:30  מ- 28.2.21  עד - 1.8.21  | 21 מפגשיםקונטקט אימפרוביזציה

קונטקט אימפרוביזציה היא טכניקה שתחילתה בשנות השבעים בארצות הברית. היא נוצרה על ידי קבוצה של רקדנים ששילבו ידע ויכולות מתוך המחול המודרני והעכשווי, אמנויות הלחימה, אקרובטיקה ועוד. בבסיס הקונטקט - עבודה תנועתית עם פרטנר דרך מגע, וחקירה של עקרונות פיזיקליים ושל דיאלוג בתנועה. טכניקת הקונטקט נלמדת מאז בבתי ספר רבים והפכה כלי עבודה חשוב המשפיע על עבודתם של יוצרים ולהקות רבים ברחבי העולם.
בקורס נשכלל ונחזק את החיבור שלנו לקרקע, ונלמד לארגן את הגוף בצורה טובה ויעילה, כך שנוכל לנוע בחופשיות בחלל, לבדנו ויחד עם פרטנר.
נלמד טכניקות להתחבר, לתת ולקבל משקל, איך ליפול , להישען , להתגלגל , לעוף... נשחק נשתעשע ונרקוד. נחקור את השימוש בנשימה והשימוש בעיניים תוך כדי הריקוד. נפתח סקרנות על השיחה המתמשכת עם פרטנר דרך נקודת המגע. ננוע בהרמוניה ובדיסהרמוניה. נרשה לעצמנו להיות מופתעים ולא צפויים, איפה למטה ואיפה למעלה? מי עומד מאחוריי ומי מצדדי?...נצליח וניכשל, נלמד תבניות תנועה בקונטקט וגם נלמד איך לשבור אותן. נחזק את השרירים וגם את שריר ההקשבה שלנו. בנוסף, נבזוק לתוך השיעורים תבלינים מתוך עולם הפלדנקרייז, הצ'י קונג, והמחול עכשווי -תחומי תנועה שונים המעסיקים אותנו מעבר לקונטקט אימפרוביזציה.
הקורס מאפשר ללמוד קונטקט מן היסודות - גם למי שכבר מתרגלים את הטכניקה וגם למי שרק לאחרונה התוודעו אליה.
התוכנית בנויה משני שיעורים רצופים המועברים על ידי שתי מורות שונות, בעלות רקע רב בהוראת קונטקט, על מנת לאפשר התנסות רחבה בטכניקת הקונטקט. בבסיס הקונטקט - עבודה תנועתית עם פרטנר דרך מגע, וחקירה של עקרונות פיזיקליים ושל דיאלוג בתנועה. טכניקת הקונטקט נוצרה בארה"ב בראשית שנות ה-70, ועם השנים הפכה כלי עבודה חשוב המשפיע על עבודתם של יוצרים ולהקות רבים ברחבי העולם.
בקורס נשכלל ונחזק את החיבור שלנו לקרקע, ונלמד לארגן את הגוף בצורה טובה ויעילה, כך שנוכל לנוע בחופשיות בחלל, לבדנו ויחד עם פרטנר.
נלמד טכניקות לתת ולקבל משקל, איך ליפול , להישען , להתגלגל , ולעוף... נשחק נשתעשע ונרקוד. נחקור את השימוש בנשימה והשימוש בעיניים תוך כדי הריקוד. נפתח סקרנות על השיחה המתמשכת עם פרטנר דרך נקודת המגע. ננוע בהרמוניה ובדיסהרמוניה. נרשה לעצמנו להיות מופתעים ולא צפויים, איפה למטה ואיפה למעלה? מי עומד מאחוריי ומי מצדדי?... נצליח וניכשל, נלמד תבניות תנועה בקונטקט וגם נלמד איך לשבור אותן. נחזק את השרירים וגם את יכולת ההקשבה שלנו.
בנוסף, נבזוק לתוך השיעורים תבלינים מתוך עולם הפלדנקרייז, הצ'י קונג, והמחול עכשווי -תחומי תנועה שונים המעסיקים אותנו מעבר לקונטקט אימפרוביזציה.
בשיעורים נעבוד על שיפור היכולות הבאות: זרימה, רכות, כוח, תזוזה בחלל, ירידה ועליה מהרצפה, עבודה על הידיים, העברת משקל, לקיחת משקל ("הרמות"), נפילות, אלמנטים אקרובטיים קלים, ועוד..
.
קורס חצי שנתי
הקורס יתקיים בימי  ראשון  מ-  18:30 עד 21:30
24 מפגשים
.
אווה שובסטארסקה
רקדנית, חוקרת תנועה, פרפורמרית, פסיכותרפיסטית בתנועה ומחול ומורה לאימפרוביזציה ולמחול עכשווי.למדה עם המורים - דייויד זמברנו, מילאן קוזאנק, סטיב באטס ורבים אחרים. בוגרת לימודים לתואר פסיכותרפיה בתנועה ומחול במכון DMP בווארשה, פולין, ובוגרת לימודי סוציולוגיה באוניברסיטה Jagiellonian בקראקוב.בשנים האחרונות מתגוררת בישראל, כאן עבדה עם הכוראוגרפיות שלומית פונדמינסקי, ענבל אלוני, אורלי אלמי, שירה בז'רנו, רחל זוהר ואחרות. בעבודתה מבקשת להעמיק באומנות האלתור - להיות נוכחת ברגע, לחוות את הזמן הפוטנציאלי ולהיפגש עם הנסיבות המשתנות בלי הרף.
רועי שקד
רוקד וחוקר תנועה על גווניה מעל 20 שנה. בעל רקע באומנויות לחימה, אומנויות הקרקס ומחוזות התנועה ככלי טיפול פיזי ורגשי.
כיום מורה לקפואירה, קונטקידס, קונטקט ואימפרוביזציה.
בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה מטעם האוניברסיטה העברית ותואר שני בטיפול בתנועה מטעם סמינר הקיבוצים.

בואו להכיר :)


 נותרו מקומות בקורס
וניתן לבוא לשיעור ניסיון ללא תשלום ובתיאום מראש

03-6595961  info@hakvutza.org.il