קונטקט אימפרוביזציה

קורס ללימודי קונטקט אימפרוביזציה - קורס מלא משחקיות, דינאמיות, שמחה והמון תנועה וריקוד.


הקורס התחיל ביום שלישי 16.10.18 ויסתיים ב- 16.4.19 | ימי שלישי | 19:00-22:00
עם ליאת ברקן וגלבוע אגר
ההרשמה הסתיימה. תודה לכל הנרשמים :) 

קורס חצי שנתי לאנשים שרוצים להעמיק לתוך טכניקת הקונטקט – טכניקה הכוללת שימוש במגע ומשקל ועבודה עם פרטנר.
בקורס נלמד ונתנסה ביסודות של טכניקת הקונטקט: עבודה עם רצפה, הבנה איך לתת ולקבל משקל, איך לעבוד נכון עם השלד וכיצד להיות קלים יותר, שכלול טכניקה של הרמות שונות, התנסות בעמידות הפוכות ושילוב שלהן בריקוד, שימוש בנפילה, הקשבה ודיאלוג ללא מילים, מציאת רכות בגוף, ועוד. העבודה בתוך קבוצה קבועה שבה נבנים אמון, בטחון , המשכיות והעמקה. הקורס מתאים לאנשים עם רקע בקונטקט שרוצים להעמיק את הבסיס הטכני שלהם, לאנשים עם רקע בטכניקות אחרות, תנועתיות או טיפוליות, וגם למתחילים, שמעניין אותם ללמוד טכניקה פיזית שיש בה שימוש במגע, ולחקור תקשורת בתנועה וריקוד משותף.  טכניקת הקונטקט נלמדת פעמים רבות בקבוצות שיש בהן שילוב של כמה רמות, מתוך אמונה שאנו לומדים הרבה מכל פרטנר – ברמה הפיזית, התקשורתית, איכות תנועה ועוד.קונטקט אימפרוביזציה היא טכניקה שתחילתה בשנות השבעים בארצות הברית. היא נוצרה על ידי קבוצה של רקדנים ששילבו ידע ויכולות מתוך המחול המודרני והעכשווי, אמנויות הלחימה, אקרובטיקה ועוד.
בבסיס הקונטקט - עבודה תנועתית עם פרטנר דרך מגע, וחקירה של עקרונות פיזיקליים ושל דיאלוג בתנועה. טכניקת הקונטקט נלמדת מאז בבתי ספר רבים והפכה כלי עבודה חשוב המשפיע על עבודתם של יוצרים ולהקות רבים ברחבי העולם.
בקורס נשכלל ונחזק את החיבור שלנו לקרקע, ונלמד לארגן את הגוף בצורה טובה ויעילה, כך שנוכל לנוע בחופשיות בחלל, לבדנו ויחד עם פרטנר.
נלמד טכניקות להתחבר, לתת ולקבל משקל, איך ליפול , להישען , להתגלגל , לעוף... נשחק נשתעשע ונרקוד. נחקור את השימוש בנשימה והשימוש בעיניים תוך כדי הריקוד. נפתח סקרנות על השיחה המתמשכת עם פרטנר דרך נקודת המגע. ננוע בהרמוניה ובדיסהרמוניה. נרשה לעצמנו להיות מופתעים ולא צפויים, איפה למטה ואיפה למעלה? מי עומד מאחוריי ומי מצדדי?...נצליח וניכשל, נלמד תבניות תנועה בקונטקט וגם נלמד איך לשבור אותן. נחזק את השרירים וגם את שריר ההקשבה שלנו. בנוסף, נבזוק לתוך השיעורים תבלינים מתוך עולם הפלדנקרייז, הצ'י קונג, והמחול עכשווי -תחומי תנועה שונים המעסיקים אותנו מעבר לקונטקט אימפרוביזציה.
הקורס מאפשר ללמוד קונטקט מן היסודות - גם למי שכבר מתרגלים את הטכניקה וגם למי שרק לאחרונה התוודעו אליה.
התוכנית בנויה משני שיעורים רצופים המועברים על ידי שני מורים שונים, שניהם בעלי רקע רב בהוראת קונטקט על מנת לאפשר התנסות רחבה בטכניקת הקונטקט. בבסיס הקונטקט - עבודה תנועתית עם פרטנר דרך מגע, וחקירה של עקרונות פיזיקליים ושל דיאלוג בתנועה. טכניקת הקונטקט נוצרה בארה"ב בראשית שנות ה-70, ועם השנים הפכה כלי עבודה חשוב המשפיע על עבודתם של יוצרים ולהקות רבים ברחבי העולם.
בקורס נשכלל ונחזק את החיבור שלנו לקרקע, ונלמד לארגן את הגוף בצורה טובה ויעילה, כך שנוכל לנוע בחופשיות בחלל, לבדנו ויחד עם פרטנר.
נלמד טכניקות לתת ולקבל משקל, איך ליפול , להישען , להתגלגל , ולעוף... נשחק נשתעשע ונרקוד. נחקור את השימוש בנשימה והשימוש בעיניים תוך כדי הריקוד. נפתח סקרנות על השיחה המתמשכת עם פרטנר דרך נקודת המגע. ננוע בהרמוניה ובדיסהרמוניה. נרשה לעצמנו להיות מופתעים ולא צפויים, איפה למטה ואיפה למעלה? מי עומד מאחוריי ומי מצדדי?... נצליח וניכשל, נלמד תבניות תנועה בקונטקט וגם נלמד איך לשבור אותן. נחזק את השרירים וגם את יכולת ההקשבה שלנו.
בנוסף, נבזוק לתוך השיעורים תבלינים מתוך עולם הפלדנקרייז, הצ'י קונג, והמחול עכשווי -תחומי תנועה שונים המעסיקים אותנו מעבר לקונטקט אימפרוביזציה.
בשיעורים נעבוד על שיפור היכולות הבאות: זרימה, רכות, כוח, תזוזה בחלל, ירידה ועליה מהרצפה, עבודה על הידיים, העברת משקל, לקיחת משקל ("הרמות"), נפילות, אלמנטים אקרובטיים קלים, ועוד..
.
קורס חצי שנתי
ימי שלישי 19:00-22:00
שיעור היכרות יתקיים ביום שלישי 16.10.18 ב- 19:00
תאריך התחלה : 16.10.18
תאריך סיום :16.4.19
26 מפגשים
100 שעות אקדמאיות
ליאת ברקן:
רוקדת וחוקרת קונטקט מעל 15 שנה. בשנת 2001 הקימה בית הספר "הקבוצה", וניהלה את בית הספר בשנים 2001-2005.בשנים שלאחר מכן לימדה בו קונטקט אימפרוביזציה, והיום עובדת בקבוצה כרכזת תכניות הלימודים, בוגרת בית הספר "תמורות" לשיאצו, מטפלת, מעצבת בגדים ומגדלת 3 ילדים.
"בקונטקט אני יכולה להיות המון דברים. מעניינים אותי המעברים והגלגולים בין המצבים. איך לשים את כל המשקל שלי על גוף אחר ועדיין להרגיש קלה? איך לשמור על הגוף שלי ושל הפרטנר שלי? נלמד עבודת רצפה, עבודה דרך השלד ושימוש במרכזי הכובד והכוח שלנו. נחקור מגע, מתן ולקיחת משקל, נפילות וגלגולים, השתרשות ומצבים הפוכים, תוך פיתוח הקשבה לעצמנו ולפרטנר שלנו לריקוד."
גלבוע אגר:
התחלתי לרקוד (או יותר נכון - לאהוב לרקוד) במסיבות כיתה בכיתה ו'.באופן מקצועי - בגיל 26 התחלתי את 'המסלול המלא' ב'קבוצה', למדתי פה במשך שנתיים מלאות.מאז סיום הלימודים בקבוצה ממשיך לרקוד וללמוד באופן עצמאי.משתתף כרקדן ביצירות מחול "וריאציות על מרחק" של מיה ברינר, "אי פעם" של איתי זיידל-כהן, ועבודות מחול לפסטיבלים: "מחול במדרגות" של מיה ברינר לפסטיבל בת ים 2018 ו"תופס רגע" - מופע אילתור של שרון גל לפסטיבל עכו 2018.מלמד קונטקט - אימפרוביזציה.חוץ מלרקוד - מדריך מסעות הישרדות טיפוליים במדבר לנוער בסיכון, ופעילויות טבע-טרפיה שונות למגוון אוכלוסיות - בעיקר כחלק מעמותת "דרך-לוטן" וגם באופן עצמאי.

ג'אם קונטקט בחמישי

 

קונטקט ג'אם סשן בימי חמישי

ימי חמישי 20:00 - 23:00  

בשעה הראשונה שיעור/אימון  בו נעבוד על אלמנטים טכניים , פיתוח יכולות ועבודת רצפה
לאחר מכן ג'אם חופשי

לפרטים
03-6595961  info@hakvutza.org.il