חדש ! קורס היפ הופ מתקדמים  /בואו להיכנס לגרוב


במסגרת שיעורי ההיפ הופ נחקור את אמנות הגרוב ותרבות ההיפ הופ מהמקום הטבעי שלנו - החיבור לגוף ולתנועה שלו. שפת התנועה של ההיפ הופ מושפעת מעולמות תוכן שונים. בשיעורים נלמד לחמם את הגוף ואת המפרקים, נלמד את התנועות שמהוות את הבסיס של שפת ההיפ-הופ.  זהו סגנון ריקוד שכולל בתוכו אינדיבידואליות, ביטוי אישי, הבעת רגשות, דינאמיות, הומור, מיניות ופרובוקטיביות, כוחניות ודיוק, שליטה וזרימה.

שיעור היפ הופ הוא מסיבה מובנית. מתחילים מהנחיה של כמה אלמנטים בסיסיים במרכז הסטודיו - כניסה לגרוב משותף להעלאת האנרגיה. ממשיכים לחימום הגוף, המפרקים, שימוש רב ב Isolation- הפרדת איברים (ראש, כתפיים, צלעות ואגן) עבודה על מרכז (center), גמישות, עבודת כפות רגליים, עבודה עם משקל, מחוות (gestures) מוזיקליות וקצב. לבסוף לומדים קומבינציות (ריקודים) הנשענים על מוזיקת היפ הופ ומוזיקת פופ. 
הקורס יתמקד בהיפ הופ פיוז'ן - סגנון אשר יש בו ערבוב מכל העולמות שמשכלל את היכולת "לנגן" עם הגוף ולהתמזג עם המוזיקה


הקורס יתקיים בימי שני מ- 20:15 עד 21:30  | הקורס יתחיל בשיעור היכרות ב- 11.10.21 ויסתיים ב- 31.1.22 | 17 מפגשים
מורה : שרון ולבסקי

היפ הופ

קורס סמסטריאלי המתקיים אחת לשבוע. הקורס מתאים למי שיש ניסיון בהיפ הופ. . שיעור היפ הופ הוא מסיבה מובנית. מתחילים מהנחיה של כמה אלמנטים בסיסיים במרכז הסטודיו - כניסה לגרוב משותף להעלאת האנרגיה. ממשיכים לחימום הגוף, המפרקים, שימוש רב ב Isolation- הפרדת איברים (ראש, כתפיים, צלעות ואגן) עבודה על מרכז (center), גמישות, עבודת כפות רגליים, עבודה עם משקל, מחוות (gestures) מוזיקליות וקצב. לבסוף לומדים קומבינציות (ריקודים) הנשענים על מוזיקת היפ הופ ומוזיקת פופ. . סגנון ההיפ הופ התפתח מריקודי רחוב לסגנון אומנותי שנראה משוחרר אך דורש יכולת טכנית גבוהה, מפתח מאוד את הקואורדינציה, קליטה מהירה של תנועות וחוש קצב. זהו סגנון ריקוד שכולל בתוכו אינדיבידואליות, ביטוי אישי, הבעת רגשות, דינאמיות, הומור, מיניות ופרובוקטיביות, כוחניות ודיוק, שליטה וזרימה. בשיעור נלמד צעדי היפ הופ שונים waving , voguing, stepping ,foot work, free style ועוד, לעיתים נשלב גם סגנונות ריקוד נוספים, מיוזיקל, סטפס ועוד. ב hip hop fusion יש ערבוב מכל העולמות שמשכלל את היכולת "לנגן" עם הגוף ולהתמזג עם המוזיקה.
יש להגיע עם נעלי ספורט / סניקרס ובגדים נוחים.
קורס סמסטריאלי ( 3 חודשים) המתקיים אחת לשבוע . כל מפגש אורך שעה ורבע. בקורס נעמיק במקצבי מוזיקה ושילובי סגנונות שונים- כל אחד וההשפעה שלו על הגוף. הקורס יתלמקד בהיפ הופ פיוז'ן .
נלמד רצפים קצרים של תנועות (קומבינציות), נאריך אותן, ונחזק את הזיכרון התנועתי שלנו. נעבוד על המוסיקאליות שלנו והחיבור לגרוב, נזיע, נחבר בין תחושה ותנועה בגוף, ונלמד להביע את עצמנו באמצעות השפה התנועתית המיוחדת הזו - כאחד וכקבוצה.
בשיעור נלמד צעדי היפ הופ שונים waving , voguing, stepping ,foot work, free style ועוד, לעיתים נשלב גם סגנונות ריקוד נוספים, מיוזיקל, סטפס ועוד.
בהיפ הופ פיוז'ן יש ערבוב מכל העולמות שמשכלל את היכולת "לנגן" עם הגוף ולהתמזג עם המוזיקה.
יש להגיע עם נעלי ספורט / סניקרס ובגדים נוחים.
קרוס סמטריאלי ( 3 חודשים)
הקורס יתקיים בימי שני מ- 20:15 עד 21:30
הקורס יתחיל בשיעור היכרות ב- 11.10.21 ויסתיים ב- 31.1.22
17 מפגשים
שרון ולבסקי
רקדנית ויוצרת עצמאית בתחום המחול והפרפורמנס. מתמחה באימפרוביזציה.
מורה מוסמכת להיפ הופ מטעם וינגייט. מורה ותלמידה בשיטת פלדנקרייז.
החלה את דרכה בשנת שירות, במהלכה קיבלה מלגת לימודים בסטודיו Play- אילנית תדמור, לאחר הצבא הצטרפה לסדנא להכשרת רקדנים "ורטיגו" והשתתפה בתכנית ליוצרים צעירים "פרסיבל" במחול שלם בשיתוף עם תיאטרון פרייבורג.
רקדה והופיעה בפסטיבלים שונים: "מחול שלם" (ביצירה "נדידה" מאת שני בר דמרי), "שייח אבריק" (אנסמבל בהנחיית הג'אזיסט אלברט בגר), "בין שמיים לארץ" (אנסמבל אנ"ת), פסטיבל הפרינג' באר שבע (פרויקט "מוזה מקומית") ובפרויקטים במרחב הציבורי עם הכוריאוגרף Graham Smith (גרמניה). יצירותיה הוצגו בסינמטק ירושלים, פרויקט "גוף מחול מקום" בימק"א ירושלים, פסטיבל "וואבי סאבי" באדמה-שדרות, גלריית גן שמואל ופסטיבל "בין שמיים לארץ".
בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מאוניברסיטת בן גוריון ולימודים חלקיים לתואר שני במחול וכוריאוגרפיה באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים. חברה בקהילת אנ"ת (אמנות נותנת תרומה) העוסקת באמנות מקצועית בשילוב עשייה חינוכית-חברתית.
"כשהמחול נעשה רציני מדי ההיפ הופ בשבילי הוא הזדמנות לחזור לבסיס, לאהבה הפשוטה לגרוב ולמוסיקה. מעין מסיבה מובנית שאפשר להיכנס אליה, להיות בסולו אבל גם חלק מקבוצה, ללבוש דמות אחרת לרגע, להזיע, לשכוח מהכל ופשוט - לרקוד".