קורס יסודות הקונטקט / דיאלוג בתנועה

קורס יסודות הקונטקט - לשחק לבד וביחד, להצליח לפתח דיאלוג ולהעמיק את ההקשבה לעצמי, למרחב ולמי שרוקד איתי, לחוות הרבה חופש וגם אינטימיות, ליהנות לצחוק ולדמיין ביחד - לרקוד קונטקט. 
הקורס  מיועד למי שכבר רוקד קונטקט ורוצה לחזק את הטכניקה שלו, ולמי שלא רקד קונטקט ורוצה להתחיל (בין אם רקד לפני ובין אם לא). 
14 מפגשים מ- 23.1.22 עד 1.5.22 | ימי ראשון מ- 19:00 עד 21:00

בואו להכיר :-)  שיעורי היכרות ללא תשלום יתקיימו ביום ראשון 23.1.22 וב- 30.1.22 ב- 19:00

בקורס יסודות הקונטקט נלמד ונתרגל את שלל העקרונות עליהם מושתת הקונטקט, הן הפיזיקליים, כמו חיבור לקרקע, לתת ולקבל משקל, איך ליפול, להישען, להתגלגל, לעוף...והן האנושיים : איך להקשיב, להזמין, לעקוב, להוביל, לסמוך, לשחק. ואיך משילוב שלהם ביחד אפשר לייצר גן שעשועים אינסופי עם הגוף שלנו. איך להיות רכים וגם בהירים, איך לזרום וגם ליזום, נשכלל את התנועה האישית של כל אחד, נצליח וניכשל, נעמיק את ההקשבה של כל אחד לגוף שלו, וגם את אוצר המילים התנועתי בדיאלוג שלנו עם האחר/ת. הקורס יועבר ע"י צוות מורים משובח, כך שתזכו ללמוד גישות ונקודות מבט שונות על יסודות הקונטקט, ותוכלו למצוא את זו שמתאימה לכם.


את הקורס ילמדו ארבעה מורים  : * אורי דיקר * הדר גבע * יובל פינקלשטיין  * לורן דלאסטר.
קבוצת המורים משתפת פעולה לאורך הקורס, וזו הזדמנות לקבל ידע מגוון ורב ממדי, ללמוד גישות ונקודות מבט שונות על יסודות הקונטקט, להתפתח עם הקבוצה הלומדת ולתרגל לעומק.

 

אורי דיקר  - פרפורמר, רקדן, שחקן, מורה, ויוצר מחול.התחיל את דרכו בעולם התנועה בגיל 24. בוגר בית ספר לקרקס עכשוי בספרד, ובית הספר לרקדנים יוצרים 'ריסרץ' בישראל. בוגר קורס אינטנסיב בטכניקת 'flying low & passing through' בהנחיית דויד זמברנו. רוקד קונטקט אימפרוביזציה כמעט עשור . השתתף ומשתתף כרקדן ושותף ליצירה בעבודות של הכוראוגרפים עדי בוטרוס, אור מרין, מעיין ליבמן שרון, איריס נייס ועוד, במסגרת עבודות אלו מופיע בארץ ובאירופה. זכה בפרס לדואט הטוב ביותר במסגרת פסטיבל 'soloduo' בקולון, גרמניה, עם יצירתם של אור מרין ואורן נחום "סקס מאשין". יצר את עבודתו הראשונה "וריאציות של מפגש בביצוע אורי ויובל" בשיתוף עם יובל פינקלשטיין.
משלב בעבודתו ובשיעורים שהוא מלמד את אומנות האימפרוביזציה,עבודת הרצפה, וטכניקת הקונטקט, גם כלימוד פיזי וגם ככלים לביטוי עצמי ועיבוד חוויות החיים.

הדר גבע - רקדנית ומורה למחול, לקונטקט ולקונטקידס. פגשה את עולם הקונטקט לאחר כמה שנים של לימודי מחול עכשווי, ומיד הבינה שמצאה בית . :לומדת וחוקרת קונטקט, גוף ותנועה דרך דיסציפלינות שונות, ביניהן יוגה, עבודת רצפה, ולימוד טכניקת AXIS SYLLABUS  ומחול עכשווי.לצד זה מתעסקת המון שנים בעולם הילדים כשחקנית, מורה למחול לילדים ומורה ל"קונטקידס". בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות.כל אלו מהווים עבורה השראה למשחק,חיבור וכנות. בקונטקט אימפרוביזציה חוקרת תמידית את הקשר בין פיזיקה ומדע לבין עבודה סומאטית ותודעתית - אימון שיש בו אנלוגיה לחיים ועוזר לנו לגלות כ"כ הרבה על נוכחות, דפוסים, ותנועה בתוך המסע הזה שנקרא חיים.

יובל פינקלשטיין -רקדנית, יוצרת, ומורה לקונטקט אימפרוביזציה. עד גיל 17 שיחקה טניס באופן מקצועי והיתה מדורגת בדירוג הלאומי של ישראל. התחילה לרקוד בסדנא להכשרת רקדנים של ורטיגו, ולאחר מכן במסלול ההמשך לרקדנים La collectiz בהובלת עידו פדר ולילך לבנה. נבחרה להשתתף בתוכנית המלגות הבינלאומית danceweb של פסטיבל Impulstanz בוינה, ולאורך השנה משתתפת ולומדת בסדנאות שמקיימים מורים שונים בארץ ובעולם. עבדה בפרוייקטים ויצירות של הכוראוגרפים - דפי אלטבב, לילך לבנה, אנאבל דביר, אוליביה קורט מסה, מיקה קופפר, מור שני, ועוד. בשנה האחרונה יצרה את יצירתה הראשונה "וריאציות של מפגש בביצוע אורי ויובל", יצירה המבוססת על קונטקט, בשיתוף עם אורי דיקר. רוקדת ומתרגלת קונטקט כטכניקה, כפרקטיס אומנותי, וכדרך חיים. מלמדת קונטקט במסגרות שונות, בבתי ספר מקצועיים למחול ובסדנאות לקהל הרחב.

לורן קטרין דלאסט - רקדנית ומורה למחול עכשווי ולקונטקט. ילידת בבריסל, בלגיה, וחיה בישראל משנת 2018.
החלה לרקוד בגיל 4, ולאורך השנים למדה מחול וקונטקט במוסדות שונים בניו יורק, גרמניה, איטליה וישראל. בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה, ולמדה גם את שיטת פלדנקרייז. פגשה בטכניקת קונטקט אימפרוביזציה לראשונה בזמן שלמדה במסלול להכשרת רקדנים למחול עכשווי בבית הספר DCJ והתאהבה בטכניקה. מאז 2017 התחילה ללמד קונטקט בבלגיה,מלמדת צעירים ומבוגרים בכל הגילאים והרמות ומשתפת בידע הרב-תחומי שלה במגוון השפות התנועתיות שלמדה לעומק. לורן חיה בתל אביב, שותפה להקמת ה"קונטקט-קמפ" הישראלי, ומלמדת קונטקט בקבוצה.

מה זה בעצם קונטקט אימפרוביזציה ?
קונטקט אימפרוביזציה: (מילולית מאנגלית: אלתור בקשר/מגע) הוא ענף בשדה המחול העכשווי שהתפתח בארה"ב בתחילת שנות השבעים על ידי קבוצה של רקדנים, ששילבו ידע ויכולות מתוך טכניקות שונות של מחול, אמנויות לחימה, ואקרובטיקה. הריקוד מבוסס על אלתור, תוך התמקדות ביצירת קשר גופני בין הרוקדים (לרוב בזוגות).

קורס קונטקט אימפרובזיציה

הקונטקט בראשיתו התמקד בהשפעת הכוחות הפיזיקליים על תנועת הגופים : כוח המשיכה והקשר עם הרצפה, נפילה, העברת משקל, מומנטום, דחיפה, משיכה וכו'.  עם השנים הסגנון התפתח אל מקומות חברתיים יותר כגון : תקשורת וחיבור, הקשבה, הובלה, אמון, משחק משותף. למגע יש מקום מרכזי בתרגול הקונטקט, ויחד עם זאת הוא לא תמיד העיקר. הקשר, החיבור, ההקשבה והשיח שלנו עם עצמנו דרך הגוף, ומשם גם עם הסביבה שלנו, ובתוכה גם גופים נוספים, הם העיקר והם מהווים את "נקודת המגע" הפיזית או המטאפורית שנמצאת במרכזו של הריקוד.

מאז ראשיתה ועד היום טכניקת הקונטקט נלמדת בבתי ספר רבים למחול, לקונטקט קהילות רבות בכל העולם של אנשים שרוקדים לומדים ומתרגלים אותו ביחד, והוא כלי עבודה חשוב המשפיע על עבודתם של יוצרים ולהקות מחול ברחבי העולם