מחול עכשווי ויצירה  / לבעלי רקע בלימודי מחול

תהליך שנתי בקבוצה סגורה וקבועה עם עם אביגיל רובין – כוריאוגרפית, בימאית ורקדנית .
כל מפגש יארך שלוש שעות ויכלול שיעור טכניקה במחול עכשווי, וסשן של נגיעה בתהליכי יצירה דרך תרגילים שונים.שיעורי הטכניקה שבהם נפתח כל מפגש מבוססים על טכניקת ריליס, החלק השני של כל מפגש יעסוק בתהליכי יצירה.
הקורס מתאים לאנשים בעלי רקע של שנתיים ומעלה בלימודי מחול.


הקורס מתקיים בימי שלישי  18:30- 21:30 | 19.11.19  - 23.6.20 | 30 מפגשים


קורס שנתי ( אוקטובר- יוני ) העוסק במחול עכשווי ובתהליכי יצירה, עם אביגיל רובין – כוריאוגרפית, בימאית ורקדנית זוכת פרס שרת התרבות ליוצר בראשית דרכו 2004
כל מפגש יארך שלוש שעות ויכלול שיעור טכניקה במחול עכשווי ותהליכי יצירה.
שיעורי הטכניקה שבהם נפתח כל מפגש מבוססים על טכניקת ריליס, טכניקה שיצרה מחשבה חדשנית על הגוף הנע.המשלבת גם תנוחות ומושגים מיוגה ופילאטיס.
החלק השני של כל מפגש יעסוק בתהליכי יצירה : נלמד ונתנסה בתרגילים פתוחים יותר, דרך אימפרוביזציה, שימוש בדימויים, צפייה ותשומת לב לקומפוזיציה, נעבוד לבד ובקבוצה, ונבדוק כיצד ניתן להפוך מחשבה, רעיון או דימוי לחומר תנועתי.
שיעורי הטכניקה שבהם נפתח כל מפגש מבוססים על טכניקת ריליס, טכניקה שיצרה מחשבה חדשנית על הגוף הנע. בשיעורים נעסוק בחקר אישי ומחשבה על הגוף ככלי שניתן לייצר בו תנועה חדשה על ידי שימוש בדימויים, חיבורים אנטומים, הבנת הקשר בין מבנה השלד והשרירים וארגון מחדש של מבנה השלד התומך במשקל הגוף. בשיעורים נכיר נלמד ונבצע מושגי יסוד בטכניקה זו, המאפשרת עבודה על חיזוק ואיסוף מרכז הגוף תוך שיחרור. הטכניקה משלבת בין גבהים שונים בזמן התרגילים ומפתחת מיומנות תנועה במרחב, קואורדינציה ומודעות גופנית. העבודה מתחילה מעבודת רצפה, דרך ישיבה ועמידה, אח"כ ישנו שילוב בין הגבהים השונים לתנועה במרחב. טכניקת ריליס גם משלבת תנוחות ומושגים מיוגה ופילאטיס.
החלק השני של כל מפגש יעסוק בתהליכי יצירה : נלמד ונתנסה בתרגילים פתוחים יותר, דרך אימפרוביזציה, שימוש בדימויים, צפייה ותשומת לב לקומפוזיציה, נעבוד לבד ובקבוצה, ונבדוק כיצד ניתן להפוך מחשבה, רעיון או דימוי לחומר תנועתי.
היקף הלימודים:
קורס שנתי
ימי שלישי 18:30-21:30
הקורס יתחיל ב12.11.19 ויסתיים ב- 23.6.20
שיעור היכרות יתקיים ביום שלישי 12.11.19 ב- 18:30
30 מפגשים
אביגיל רובין – כוריאוגרפית, בימאית ורקדנית, זוכת פרס שרת התרבות ליוצר בראשית דרכו 2004
כוריאוגרפית רקדנית ורכזת מגמת מחול תיכון קרית חינוך דרור. בעלת תואר ראשון בכוריאוגרפיה מבית הספר הגבוה באמסטרדם – "The theater school" (SNDO). בעלת תואר ראשון במחול ותעודת הוראה מסמינר הקיבוצים. יוצרת מחול עצמאית משנת 2004. בין עבודותיה: "המשרתות", "סולו ברירת מחדל", "ב-4 מהלכים", "מתחת לעור". יוצרת כוריאוגרפיה לתיאטרון: "הדוכסית מאמלפי", "הדיבוקים". חברה בצוות ההקמה של איגוד הרקדנים וחברה בעמותת הכוריאוגרפים.
מלמדת סדנאות נוכחות בימתית מטעם אגף האומנויות של משרד החינוך. מלמדת טכניקת ריליס "בית צבי" לאומנויות הבמה. מלמדת קומפוזיציה, תולדות המחול ותנועה לתיאטרון בקרית חינוך דרור.


תהיו בקשר :)

 

זמינים לשירותכם 
במייל info@hakvutza.org.il

ובטלפון 03-6595961 
מתקשרים, משאירים הודעה בשירות ההודעות ואנו נתקשר בחזרה