מחול עכשווי לגילאי 45 + / לומדים מחול מהתחלה בכל גיל

חדש בקבוצה! קורס קיץ ללימודי מחול למתחילים לגילאי 45+

קורס מחול מודרני עכשווי למתחילים בוגרים מגיל 45 ומעלה. הקורס מיועד למי שלא רקד מעולם, למי שרקד מזמן והפסיק ולבעלי רקע מועט במחול.
ההרשמה הסתיימה :-)
מועדי הקורס:  ימי שני 18:30- 20:30 | הקורס התחיל ביום שני  8.7.19 ויסתיים ב-  23.9.19

הקורס בהנחיית ענת ועדיה  - רקדנית, כוראוגרפית יוצרת, ומורה. בת ארבעים ואמא לשתי בנות, מתגוררת בתל אביב, מלמדת בבית הספר "הקבוצה" מעל עשר שנים.

הקורס מכוון לאנשים בוגרים בגילאי 45 ומעלה, המעוניינים/נות לרקוד, ומתוך הריקוד להעמיק ולהרחיב את מנעד היכולת הפיזית. הקורס מאפשר לתרגל מגוון יכולות, מחזק את הגוף ואת הקשר אל הגוף, ומאפשר כניסה בהירה, קשובה ומודרכת אל עולם התנועה והמחול.
לקורס "מחול מודרני עכשווי למתחילים" מגיעים אנשים רבים, מרקע שונה: אנשים מסוימים למדו ותרגלו במהלך החיים סוגים שונים של פעילות גופנית, ואנשים אחרים ניגשים לגוף כמעט לראשונה. נקודת המוצא שלנו בקבוצה היא תמיד התייחסות ליכולת האינדיווידואלית שאיתה מגיעים כל תלמיד ותלמידה. משם בונים המורים שלנו את תהליך העבודה.

קורס מחול עכשווי למתחילים

קורס קיץ המתקיים אחת לשבוע בימי שני בערב. לאנשים בוגרים בגילאי 45 ומעלה, המעוניינים/נות לרקוד,להעמיק ולהרחיב את מנעד היכולת הפיזית. הקורס מאפשר לתרגל מגוון יכולות, מחזק את הגוף ואת הקשר אל הגוף, ומאפשר כניסה בהירה, קשובה ומודרכת אל עולם התנועה והמחול. בקורס ננסה להשתחרר ממחשבות מוקדמות או שיפוטיות על הגוף והתנועה שלנו. נרקוד, נזיע, נבטא, ומתוך הריקוד נלמד להכיר טוב יותר את הגוף שלנו, את התנועה שלנו ואת עצמנו.
בתחילה נלמד להכיר את עקרונות שיטת הריליס - טכניקה של מחול עכשווי. נלמד להכיר את המגע של הגוף על הרצפה, להרגיש יותר בנוח בעבודה עם רצפה, ואת הרכות שיכולה להיווצר בגוף בעבודה זו. נלמד לחמם את המפרקים, לנוע ולרקוד דרך הקשבה לגוף, ולהכיר איכויות שונות של תנועה: רכות, חדות, כבדות, אווריריות, סמיכות.
נתרגל רצפים של תנועה (קומבינציות), נחזק את הזיכרון התנועתי שלנו, ונלמד להביא יותר חופש וביטוי עצמי בתוך המבנה של רצף התנועות.
נתנסה בתנועה איטית ומהירה, נלמד ליצור יותר אנרגיה בגוף, ויותר שליטה במה שהגוף יודע לעשות.
נלמד להשתמש במשקל שלנו, לנוע עם הבנה של מבנה השלד ולא דרך מאמץ שרירי, נפתח בעדינות את הגמישות במפרקים וגם את הגמישות המחשבתית שלנו, ונגלה דברים חדשים על היכולת שלנו.
נעבוד על מוסיקליות, נחזק את חוש הקצב ונבדוק איך קצב מניע אותנו. נשתמש בדימויים, במוסיקה, ובחיבור לרגש כדי להכיר את המנעד התנועתי הרחב שיש בתוכנו. נלמד להתחבר לתנועה מבפנים (באמצעות חיבור רגשי, שימוש בדימויים מופשטים, וכד'), או מבחוץ (למשל בעזרת מוסיקה, דימוי חזותי, ועוד).
בשלב יותר מתקדם של הקורס נתייחס גם לעבודה עם קבוצה, כיצד להקשיב לעצמי ולקבוצה תוך כדי תנועה, איך לקבל השראה וידע מאחרים מתוך תנועה ותקשורת לא מילולית, ואיך עבודה עם קבוצה מדגישה את האיכויות של השפה האישית.
ננסה להשתחרר ממחשבות מוקדמות או שיפוטיות על הגוף והתנועה שלנו. נרקוד, נזיע, נבטא, ומתוך הריקוד נלמד להכיר טוב יותר את הגוף שלנו, את התנועה שלנו ואת עצמנו.
סמסטר קיץ
הקורס יתקיים בימי שני 18:30- 20:30
תחילת הקורס: 8.7.19
סיום הקורס 23.9.19
12 מפגשים
30 שעות אקדמאיות
ענת ועדיה
רקדנית, כוראוגרפית יוצרת, ומורה בת ארבעים ואמא לשתי בנות, מתגוררת בתל אביב.
עובדת בבית הספר "הקבוצה" מעל עשר שנים, מלמדת בלט, מחול עכשווי, אימפרוביזציה ושיטת פלדנקרייז. מלמדת קהלים מגוונים, החל מרקדנים, ועד קבוצות של אנשים בוגרים שלא רקדו מעולם. בשנים האחרונות במסגרת עבודתה עם היוצרת יסמין גודר, היא מלמדת קבוצה של אנשים החולים במחלת הפרקינסון, וכעת יוצרת עמם יצירת מחול ייחודית.


הסדנה של הקיץ :-)


סדנת קיץ למחול למתחילים 

18-22.8.19

 חמישה ימים של מחול וחוויה .
 מחול עכשווי, בלט, קונטקט, אימפרוביזציה, יוגה  ואקרובאלנס.

למידע נוסף על הסדנה >>>

לפרטים והרשמה 
03-6595961  info@hakvutza.org.il