מחול עכשווי ממשיכים לגילאי 45 + /להמשיך לרקוד בכל גיל

קורס ללימודי מחול עכשווי לגילאי 45+

קורס מחול מודרני עכשווי לבוגרים מגיל 45 ומעלה. קורס שנתי המיועד לאנשים עם ניסיון של כשנה בלימודי מחול

הקורס מכוון לאנשים בוגרים בגילאי 45 ומעלה, עם ניסיון של כשנה בלימודי מחול המעוניינים להמשיך להעמיק, לשכלל ולשפר את יכולותיהם במחול. לפתח כוח וגמישות ולחוות את המחול כחוויה מעשירה ומהנה, בתהליך עבודה עם שתי מורות מעולות, בקבוצה קבועה המתקדמת יחד.

הקורס מתקיים בימי  שני מ-18:00- 20:00 | מ- 11.10.21 עד 20.6.22

מורה : אור אבישי

קורס מחול עכשווי למתחילים

קורס שנתי לאנשים בוגרים בגילאי 45 ומעלה, המעוניינים להמשיך להעמיק, לשכלל ולשפר את יכולותיהם במחול. לפתח כוח וגמישות ולחוות את המחול כחוויה מעשירה ומהנה.
הקורס מאפשר לתרגל מגוון יכולות, מחזק את הגוף ואת הקשר אל הגוף, ומאפשר כניסה בהירה, קשובה ומודרכת אל עולם התנועה והמחול. בקורס ננסה להשתחרר ממחשבות מוקדמות או שיפוטיות על הגוף והתנועה שלנו. נרקוד, נזיע, נבטא, ומתוך הריקוד נלמד להכיר טוב יותר את הגוף שלנו, את התנועה שלנו ואת עצמנו.
בתחילה נלמד להכיר את עקרונות שיטת הריליס - טכניקה של מחול עכשווי. נלמד להכיר את המגע של הגוף על הרצפה, להרגיש יותר בנוח בעבודה עם רצפה, ואת הרכות שיכולה להיווצר בגוף בעבודה זו. נלמד לחמם את המפרקים, לנוע ולרקוד דרך הקשבה לגוף, ולהכיר איכויות שונות של תנועה: רכות, חדות, כבדות, אווריריות, סמיכות.
נתרגל רצפים של תנועה (קומבינציות), נחזק את הזיכרון התנועתי שלנו, ונלמד להביא יותר חופש וביטוי עצמי בתוך המבנה של רצף התנועות.
נתנסה בתנועה איטית ומהירה, נלמד ליצור יותר אנרגיה בגוף, ויותר שליטה במה שהגוף יודע לעשות.
נלמד להשתמש במשקל שלנו, לנוע עם הבנה של מבנה השלד ולא דרך מאמץ שרירי, נפתח בעדינות את הגמישות במפרקים וגם את הגמישות המחשבתית שלנו, ונגלה דברים חדשים על היכולת שלנו.
נעבוד על מוסיקליות, נחזק את חוש הקצב ונבדוק איך קצב מניע אותנו. נשתמש בדימויים, במוסיקה, ובחיבור לרגש כדי להכיר את המנעד התנועתי הרחב שיש בתוכנו. נלמד להתחבר לתנועה מבפנים (באמצעות חיבור רגשי, שימוש בדימויים מופשטים, וכד'), או מבחוץ (למשל בעזרת מוסיקה, דימוי חזותי, ועוד).
בשלב יותר מתקדם של הקורס נתייחס גם לעבודה עם קבוצה, כיצד להקשיב לעצמי ולקבוצה תוך כדי תנועה, איך לקבל השראה וידע מאחרים מתוך תנועה ותקשורת לא מילולית, ואיך עבודה עם קבוצה מדגישה את האיכויות של השפה האישית.
ננסה להשתחרר ממחשבות מוקדמות או שיפוטיות על הגוף והתנועה שלנו. נרקוד, נזיע, נבטא, ומתוך הריקוד נלמד להכיר טוב יותר את הגוף שלנו, את התנועה שלנו ואת עצמנו.
היקף הלימודים :
קורס שנתי
הקורס יתקיים בימי שני מ- 18:00 עד 20:00
הקורס יתצחיל במפגשה היכרות ביום שני 11.10.21 ויסתיים ב- 20.6.22
אור אבישי
רקדנית, יוצרת מחול עצמאית ומורה למחול, אימפרוביזציה וקונטקט. סיימה בגרות באמנות פלסטית ותיאטרון בבי"ס תפן, ובמחול באולפנה למחול בגעתון (2003). למדה בסדנה של להקת מחול ורטיגו (2006), ובעלת תואר ראשון במחול עכשווי ב Theatreschool אמסטרדם (מגמת מחול עכשווי MTD).
כיוצרת עצמאית, עבודותיה הוצגו בתערוכות, אירועים ופסטיבלים, וביניהם- פסטיבל 'נפגשות' כפר שלם, 'נושמים מחול' ראש פינה, ׳זירת מחול׳ ירושלים, פסטיבל ׳צוללן׳ מוזיאון תל אביב, 'My Name is Spinoza' אמסטרדם, ׳פסטיבל בת ים לאמנות ומופעי רחוב׳, פסטיבל חוצות עכו ועוד.
עבדה בשיתוף פעולה עם יוצרים שונים וביניהם- בוריס שרמץ (צרפת), ננין לינינג (הולנד), קנזו קוסודה (יפן), סיגל ברגמן, טליה דה פריס, נעה דר, תמי ליבוביץ, שרונה פלורסהיים, קרן בן אלטבט ואבנר מרים עמית, פיי שפירו, ואורי שפיר. כיום יוצרת כחלק מהקולקטיב הבינלאומי 'אוגוסטין' יחד עם איילת יקותיאל, קלאה אונורי (שוויץ), מארי הלן אנדרסון (שוודיה), בירגיטה לונדטופט (דנמרק). כמורה מנחה סדנאות שונות של מחול עכשווי, אימפרוביזציה, קונטקט ופרטנרינג. מלווה יחידים וקבוצות בתהליכי יצירה לבמה. מלמדת בסדנה למחול בגליל שבמרכז לאומנויות הבמה ראש פינה, ובסטודיו 'לב הקיבוץ' בכפר הנשיא. המחלקה למחול של אוניברסיטת טאלין (אסטוניה), להקת ענבל , ועוד.


ההרשמה הסתיימה :-)


ההרשמה לקורס הסתיימה
תודה לכל הנרשמים :-)

03-6595961  גם בווצאפ
  info@hakvutza.org.il