מחול עכשווי לגילאי 45 + / לרקוד בכל גיל

קורס ללימודי מחול עכשווי לגילאי 45+

קורס מחול מודרני עכשווי לבוגרים מגיל 45 ומעלה. קורס שנתי המיועד לאנשים עם ניסיון של כשנה בלימודי מחול

הקורס מכוון לאנשים בוגרים בגילאי 45 ומעלה, עם ניסיון של כשנה בלימודי מחול המעוניינים להמשיך להעמיק, לשכלל ולשפר את יכולותיהם במחול. לפתח כוח וגמישות ולחוות את המחול כחוויה מעשירה ומהנה, בתהליך עבודה עם שתי מורות מעולות, בקבוצה קבועה המתקדמת יחד.

הקורס מתקיים בימי  שני מ-18:00- 20:00 ובימי חמישי מ- 18:30-20:30

* ניתן להירשם לפעמיים בשבוע או לפעם בשבוע

מורות  : לנה פלד ו- גבריאל נויהאוז

 

קורס מחול עכשווי למתחילים

קורס שנתי המתקיים פעמיים בשבוע בימי שני וחמישי בערב. לאנשים בוגרים בגילאי 45 ומעלה, המעוניינים להמשיך להעמיק, לשכלל ולשפר את יכולותיהם במחול. לפתח כוח וגמישות ולחוות את המחול כחוויה מעשירה ומהנה.
הקורס מאפשר לתרגל מגוון יכולות, מחזק את הגוף ואת הקשר אל הגוף, ומאפשר כניסה בהירה, קשובה ומודרכת אל עולם התנועה והמחול. בקורס ננסה להשתחרר ממחשבות מוקדמות או שיפוטיות על הגוף והתנועה שלנו. נרקוד, נזיע, נבטא, ומתוך הריקוד נלמד להכיר טוב יותר את הגוף שלנו, את התנועה שלנו ואת עצמנו.
בתחילה נלמד להכיר את עקרונות שיטת הריליס - טכניקה של מחול עכשווי. נלמד להכיר את המגע של הגוף על הרצפה, להרגיש יותר בנוח בעבודה עם רצפה, ואת הרכות שיכולה להיווצר בגוף בעבודה זו. נלמד לחמם את המפרקים, לנוע ולרקוד דרך הקשבה לגוף, ולהכיר איכויות שונות של תנועה: רכות, חדות, כבדות, אווריריות, סמיכות.
נתרגל רצפים של תנועה (קומבינציות), נחזק את הזיכרון התנועתי שלנו, ונלמד להביא יותר חופש וביטוי עצמי בתוך המבנה של רצף התנועות.
נתנסה בתנועה איטית ומהירה, נלמד ליצור יותר אנרגיה בגוף, ויותר שליטה במה שהגוף יודע לעשות.
נלמד להשתמש במשקל שלנו, לנוע עם הבנה של מבנה השלד ולא דרך מאמץ שרירי, נפתח בעדינות את הגמישות במפרקים וגם את הגמישות המחשבתית שלנו, ונגלה דברים חדשים על היכולת שלנו.
נעבוד על מוסיקליות, נחזק את חוש הקצב ונבדוק איך קצב מניע אותנו. נשתמש בדימויים, במוסיקה, ובחיבור לרגש כדי להכיר את המנעד התנועתי הרחב שיש בתוכנו. נלמד להתחבר לתנועה מבפנים (באמצעות חיבור רגשי, שימוש בדימויים מופשטים, וכד'), או מבחוץ (למשל בעזרת מוסיקה, דימוי חזותי, ועוד).
בשלב יותר מתקדם של הקורס נתייחס גם לעבודה עם קבוצה, כיצד להקשיב לעצמי ולקבוצה תוך כדי תנועה, איך לקבל השראה וידע מאחרים מתוך תנועה ותקשורת לא מילולית, ואיך עבודה עם קבוצה מדגישה את האיכויות של השפה האישית.
ננסה להשתחרר ממחשבות מוקדמות או שיפוטיות על הגוף והתנועה שלנו. נרקוד, נזיע, נבטא, ומתוך הריקוד נלמד להכיר טוב יותר את הגוף שלנו, את התנועה שלנו ואת עצמנו.
היקף הלימודים :
קורס שנתי
הקורס יתקיים בימי שני מ- 18:00 עד 20:00 בוימי חמישי מ- 18:30-20:30
לנה פלד
רקדנית, מורה ומטפלת. למדה ריקוד במסגרות שונות במהלך ה-20 שנים האחרונות, כאשר את ההכשרה המרוכזת והאחרונה עשתה בבי"ס למחול ורטיגו. רקדה בלהקה הצעירה והבוגרת של ורטיגו. יצירות בהן ההשתתפה היו "רוקסי", "לידת הפניקס", "רעש לבן".
כיום מלמדת מחול עכשווי, מחול אקרובטי וקונטקט אימפרוביזציה בדגש על עבודת ריצפה וטכניקת ריליס. כמו כן רקדנית בפרויקטים עצמאיים. מתעסקת מזה כמה שנים בחקירה תנועתית המחפשת לשלב בין הפיזיות והכוח של הגוף לבין רכות והקשבה.
בוגרת מסלול יצירה של הקבוצה בשנה"ל 2010-11.
גבריאל נויהואז
גבריאל למדה מחול מודרני ובלט קלאסי ב- Ecole du Ballet Contemporain de Bruxelles בבלגיה וב-Central School of Ballet בלונדון.
למדה תיאטרון במרכז ביכורי העיתים ת"א, בוגרת קורס הדרכה בשיטת אילן לב ולומדת הדרכת שיטת פלדנקרייז במכון ווינגייט.
לגבריאל ניסיון רב שנים בהוראת מחול לסוגיו במסגרות פרטיות וציבוריות ובסדנאות בארץ ובחו"ל, מוזמנת כאמנית אורחת במחנות שלום לנוער. מרכזת מגמת המחול בתיכון "רמות חפר".
בחו"ל, רקדה בין היתר ב- Ballet Contemporain de Bruxelles , Dance and Theatre Corporation -London, Imminent Dancers - London, Dance Unlimited -London, Ballet Contemporain Suisse - Geneva, Objets-Fax - Paris, Zurich Tanz Theater, Cathy Sharp Company - Basle.
בארץ, היא יוצרת מזה 12 שנים מיצגים ומופעים בשיתוף עם אמנים מתחומים שונים, אמנית הקול ענת פיק, המשוררת ענת זכריה (פסטיבל "קליפה אדומה "2010) ואמנים פלסטיים כמו ערן ארליך וענת מיכאליס-לוי ("אמנות הארץ 2004", ”לוויתנים", תוכנית תרבות "Art Attack", "התיבה", פסטיבל "קליפה אדומה" 2009.) יוצרת שותפה, יחד עם עידית הרמן ורוני הלר של מופע תיאטרון חזותי "נא לא להפריע" שעלה בתיאטרון קליפה בדצמבר 2010. יצרה עבודות עבור פסטיבל "קליפה אדומה" ופסטיבל אינטימאדאנס 2012.


תודה :-)


ההרשמה לקורס הסתיימה
תודה לכל הנרשמות
:-)

03-6595961   info@hakvutza.org.il