ריקוד אפריקאי / לרקוד, לזוז ולהתחבר לקצב

 קורס ריקוד אפריקאי לכל מי שאוהב קצב ותנועה. אין צורך בניסיון קודם!

ההרשמה לקורס הסתיימה. תודה לכל הנרשמים :-) 
ריקוד אפריקאי הוא ריקוד מסורתי שבו קצב התופים והגוף פועמים כאחד. בקורס  נלמד מהבסיס את השפה ונתחבר לקצב ולתנועות, נשלב לימוד של ריקוד אפריקאי עם לימוד של טכניקות וידע מעולם המחול העכשווי וניתן מקום לגרוב שבתוכנו דרך לימוד כוראוגרפיות (רצפים של תנועות) של קצב ותנועה מהיבשת 
הקורס בהנחיית שחר אלוש רקדנית, מורה ויוצרת

הקורס מתקיים בימי  שלישי מ- 19:30 עד 21:30 | 4.1.22  -  5.7.22 | 24 מפגשיםמתאים לכל מי שאוהב קצב אנרגיה . מחול אפריקאי הוא ריקוד מסורתי שבו קצב התופים והגוף פועמים כאחד.
בשיעור נלמד מהבסיס את השפה ונתחבר לקצב ולתנועות, וגם נשלב לימוד של מחול אפריקאי עם לימוד של טכניקות וידע מעולם המחול העכשווי.
נתחיל עם עבודת רצפה, נעמיק אל תוך המפרקים שלנו ונעבוד על זיהוי והפרדה בין חלקי הגוף השונים. מכאן נעבור לעבודה ספונטנית בחלל דרך אימפרוביזציה ונעבוד על קירקוע והשתרשות כפות הרגליים.
בהדרגה נגביר את הווליום, וניתן מקום לגרוב שבתוכנו דרך לימוד כוראוגרפיות (רצפים של תנועות) של קצב ותנועה מהיבשת - עד לרמת אקסטזה 
הריקוד הוא חוויה תנועתית אנרגטית שמביאה אתה חגיגה, זרימה ושמחת חיים!
הקורס בנוי משיעור של שעתיים בתחילתו נשכלל את מיומנות התנועה והיכולות הגופניות הדרושות למחול מחול האפריקאי.
בהמשך השיעור נלמד קומבינציות מתוך המחול האפריקאי המסורתי. נעבוד על מוסיקליות בגוף ותנועה עם המוסיקה הקצבית.
החלק השלישי של השיעור יוקדש לחקירת התנועה דרך אימפרוביזציה, תוך שילוב בין תנועות ומוטיבים מתוך שפת המחול האפריקאי ותנועות מהמחול העכשווי.
בסיום השיעורים יוקדש זמן למתיחות והרפיה על מנת לשחרר את הגוף, להאריך את השרירים, למנוע התכווצויות ולצאת בחזרה לחיים עם הרבה שמחה בגוף.
היקף הלימודים:
קורס חצי שנתי
ימי שלישי מ- 19:30 עד 21:30 | מ- 4.1.22 - 5.7.22
24 מפגשים | 64 שעות אקדמאיות
שחר אלוש - רקדנית, מורה ויוצרת
החלה לרקוד במגמת המחול בבי"ס לאומנויות עירוני א'. למדה קפוארה כ5 שנים, למדה שנתיים בבית הספר "הקבוצה" במסלול המלא ללימודי מחול, ולאחר מכן למדה הדרכת מחול בוינגייט,ולאחרונה למדה והוכשרה כמורה להאתה יוגה.
בשנת 2014 יצרה את הסולו "אדמה רטובה", איתו הופיעה בתיבה ובתיאטרון קליפה.
בהמשך הצטרפה ללהקת "בנגורה", עברה השתלמויות בבורקינה פאסו שבמערב אפריקה עם מאסטרים לריקוד ותיפוף אפריקאי, הקימה את ההרכב "אפריקומבו" יחד עם גילי זינגר ויחד הן יוצרות ורוקדות על במות בארץ. בשנת 2019 יצרה את הסולו "יא מאמא", איתו הופיעה באולם ענבל.
כיום היא רוקדת בלהקת אורלי פורטל, מעבירה סדנאות של כתיבה ותנועה בסיני עם הסופר גבי ניצן,
משתתפת בפרויקט "גלגול קודם" עם הכוראוגרפית רונה בראון, ומופיעה על במות בארץ יחד עם מוזיקאים שונים


ההרשמה הסתיימה

 

ההרשמה לקורס הסתיימה.
תודה לכל הנרשמים :-) 

03-6595961 גם בווצאפ
 info@hakvutza.org.il