חולמים לרקוד? מתעניינים בלימודי מחול? / שאלות נפוצות

ריכזנו כאן מספר שאלות נפוצות. אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל או בטלפון  לכל שאלה נוספת. 

בית הספר פתוח בפני כל אדם בוגר (מגיל 20 עד 120) המעוניין לרקוד ולהעמיק בחקר הגוף והתנועה.
אין לנו דרישות מקדימות של גיל, כושר גופני או רקע קודם ואנו גם לא מקיימים אודישנים. הדרישה היחידה שלנו היא נכונות ומחוייבות לתהליך הלמידה.
מסלולי הלימודים שלנו מותאמים לרמות שונות- ממתחילים אשר כף רגלם מעולם לא דרכה בסטודיו למחול, ועד לבעלי ניסיון אשר מעוניינים להמשיך לפתח ולהעמיק את יכולותיהם בתחום.
לחלוטין! בית הספר הוקם מתוך אמונה כי הריקוד הינו צורך בסיסי של כל אדם ואינו תלוי בגיל או בכל גורם אחד. כל אחד ואחת רשאים ויכולים להתחיל לרקוד ולהעמיק בחקר הגוף והתנועה. אך מכיוון שכל אחד מאיתנו הינו בעל יכולות שונות ומבנה גוף שונה, לכל אחד גם צפוי תהליך וקצב התקדמות אחר. דבר אחד הינו בטוח- כולם יצליחו להתקדם מהנקודה שבה התחילו ובסופו של דבר ימצאו את עצמם רוקדים.
תהליך הלימוד בבית הספר מאפשר המון מרחב להתנסות, לטעות, לחקור, לחלוק ולבדוק. הגישה שלנו משלבת בין עבודה מעמיקה, מאתגרת ומקצועית יחד עם התייחסות אישית ליכולתו של כל אחד מהתלמידים. ההנאה מן העבודה והריקוד היא מרכיב מרכזי וחשוב בתהליך הלמידה. אנו לא מאמינים שכולם צריכים להגיע לאותה תוצאה ולאותה רמת ביצוע, ומאפשרים לכל אחד להתקדם לפי יכולתו ומטרתו. העבודה בתוך הסטודיו שמה דגש על עבודה קבוצתית ותומכת אשר מאפשרת לכל אחד לצמוח ולהתפתח.
הלימודים בבית הספר מהווים דלת כניסה לתוך עולם רחב ועשיר של תחום התנועה, הריקוד וחקר הגוף.
תוכנית הלימודים מתאימה גם לאלו אשר אינם בעלי ניסיון קודם במחול/תנועה, אך מעוניינים לבדוק את האפשרות להפוך את התחום למקצוע. רבים מבוגרי הקבוצה התקבלו למסגרות ייעודיות להכשרות רקדנים בארץ ובעולם ומשם המשיכו לרקוד על הבמות באופן מקצועי. תלמידים רבים אחרים פנו לאחר לימודיהם למקצועות שונים בתחום הגוף והתנועה (הוראת יוגה, פילאטיס, תרפיה בתנועה, פיזיותרפיה וכו').
כל מסלולי הלימוד שלנו מוכרים ע"י המוסדות האקדמיים כשעות תנועה הנדרשות ללימודי המשך כגון תרפיה בתנועה. בוגרי המסלול המלא אף מקבלים בסוף לימודיהם תעודת בוגר מטעם הקבוצה.
קודם כל אתם מקבלים את ההזדמנות להגשים חלום ולהתחיל לרקוד!
אנו מציעים חממה מוגנת ותומכת בה ניתן לעבור דרך הפחד והחשש, להתחבר לגוף מחדש, ולהפוך את הריקוד למשהו מוכר, בטוח ומהנה. הריקוד והתנועה מחזקים את הגוף ואת הנפש, משפרים את הכושר ואת איכות החיים, והכי חשוב- מביאים הרבה הנאה. הגוף שלנו משמש אותנו בכל מקום ובכל פעולה שאנו עושים ביומיום, כך שעבודה איתו מקנה מודעות ומשכללת יכולות רבות בכל תחומי החיים, והידע שנצבר לא נשאר רק בתוך כותלי הסטודיו.
הלימודים אצלנו היוו השראה והשפיעו על חייהם של רבים מתלמידינו. חלקם המשיכו לעסוק ולהתפתח בתחום והפכו אותו למקצוע המרכזי בחייהם (כרקדנים מקצועיים, יוצרים, מטפלים, מורים בתחומי גוף שונים וכו'). רבים אחרים פשוט ממשיכים לרקוד להנאתם, כאשר הידע והחוויה מחלחלים לכל תחומי חייהם
תוכנית הלימודים של בית הספר מתמקדת בתחומי המחול העכשווי, האימפרוביזציה והקונטקט אימפרוביזציה. במסגרת חלק מקורסים מתקיימים גם שיעורי העשרה בסגנונות מחול/תנועה נוספים (מחול אפריקאי, היפהופ, יוגה, פילאטיס, אייקידו ועוד).
בבית הספר מושם דגש על תהליך הלמידה והתרגול בתוך הסטודיו (שהינו אינסופי) ולאו דווקא על תוצר אשר מושג בסוף. עם זאת, במסלול היצירה אשר עוסק ביצירת עבודות מחול ובפרפורמנס ישנה התנסות בהופעה מול קהל כחלק מתהליך הלמידה
אנו מקפידים על מספר מוגבל של תלמידים בכל מסלול, על מנת לשמור על רמת אינטימיות ולאפשר יחס אישי לכל תלמיד. מספר התלמידים בכל מסלול נע בין 8-25, תלוי בסוג המסלול ובגודל הסטודיו בו הוא מתקיים.
ההרשמה היא לכל הקורס מראש. הרעיון המרכזי איתו אנו עובדים הוא בניית תהליך למידה רציף עם קבוצה ועם מורים קבועים. הרצף בתהליך משפיע באופן ישיר על איכות הלמידה ועל ההתקדמות האישית והקבוצתית. לשם כך, חשוב לנו לשמר מסגרת בה כל התלמידים מחוייבים לתהליך המלא של הקורס ולא לאפשר לאחרים להצטרף באמצע הקורס או להגיע לשיעורים בודדים.
אלו מכם שאינם יכולים להתחייב לקורס מלא יכולים להגיע לשיעורים הפתוחים אשר מתקיימים בימי שני בערב.
ההרשמה לכל מסלול מחייבת השתתפות בכל השיעורים אשר כלולים באותה תוכנית. תוכנית הלימודים בכל מסלול בנויה משיעורים אשר משלימים זה את זה ואי נוכחות בחלק מהתוכנית תפגע בתהליך הלמידה המלא. יוצא מן הכלל הוא היום הגמיש, בו ניתן להירשם גם לחלק מהימים/ שיעורים.
כמו כן, ניתן לבנות מערכת אישית ולשלב בה כמה קורסים שונים.
ההגעה לכל השיעורים בצורה רציפה הינה חשובה ביותר לשמירה על המרקם הקבוצתי וקצב הלימודים האחיד. יחד עם זאת, אנו מודעים לעובדה שישנם מצבים בהם לא ניתן להגיע לשיעור בשל מחלה, אילוצים, אירועים וכו'. בשל אופי לימודי המחול בהם ישנה חזרה ותרגול רציף על כל האלמנטים הנלמדים, החסרת שיעורים בודדים בקורס לא תשפיע על התקדמותכם.
פשוט מתקשרים או שולחים מייל
טלפון: 03-6595961
פקס: 1533-5291592
דוא"ל: info@hakvutza.org.il
למידע נוסף >>>