מחול מודרני עכשווי ובלט / שיעורי טכניקה למתקדמים

 
שיעור היכרות ללא תשלום וללא התחייבות יתקיים ביום רביעי 6.7.22  ב- 10:00

קורס קיץ בן 12 מפגשים המיועד לא.נשים בעלי רקע במחול המעוניינים להעמיק, לשכלל ולשפר את יכולותיהם.ן. בין השאר יעסוק הקורס בפיתוח כוח וגמישות, שיפור טכניקה, עבודה על איכויות בגוף, ביצוע משפטים תנועתיים מורכבים וחוויה כוללת מעשירה ומהנה בקבוצה קבועה המתקדמת יחד.  הקורס כולל שני שיעורים רצופים - שיעור בלט קלאסי ואחריו שיעור מחול מודרני-עכשווי. מורי הקורס הם מיכאל ילון וסטפן פריי, שניהם רקדנים, פרפורמרים ומורים בעלי ניסיון מקצועי מגוון ועשיר . 
השיעורים מתאימים לבוגרי ובוגרות שנה א׳ ושנה ב׳ במסלולים המלאים בקבוצה, בוגרי ובוגרות קורס מודרני וקלאסי ממשיכים, ובעלי ניסיון קודם מחוץ לקבוצה.
הקורס יתקיים בימי רביעי מ- 10:00 עד 13:15 | הקורס יתחיל בשיעור היכרות ב- 6.7.22 ויסתיים ב- 21.9.22

מורים:
מיכאל ילון 
סטפן פריקורס קיץ בן 12 מפגשים המיועד לא.נשים בעלי רקע במחול המעוניינים להעמיק, לשכלל ולשפר את יכולותיהם.ן. בין השאר יעסוק הקורס בפיתוח כוח וגמישות, שיפור טכניקה, עבודה על איכויות בגוף, ביצוע משפטים תנועתיים מורכבים וחוויה כוללת מעשירה ומהנה בקבוצה קבועה המתקדמת יחד.
הקורס כולל שני שיעורים רצופים - שיעור בלט קלאסי ואחריו שיעור מחול מודרני-עכשווי. מורי הקורס הם מיכאל ילון וסטפן פריי, שניהם רקדנים, פרפורמרים ומורים בעלי ניסיון מקצועי מגוון ועשיר .
הקורס יתמקד בשיפור יכולות פיזיות תוך הרבה תנועה והנאה.
בשיעורי בלט קלאסי - חימום יסודי של הגוף והכנתו לעבודה התנועתית, העמקת ההכרות עם שפת הבלט, רצפים ארוכים ומורכבים, קואורדינציה בין ידיים ורגליים, פניות וסיבובים, קפיצות, מעברים בין רגליים, ועוד. חיזוק כף הרגל, מרכז הגוף, פיתוח קואורדינציה ומוסיקאליות.
בשיעורי מודרני ועכשווי - מפגש עם הגוף והקשר לנשימה, מפגש עם הרצפה, היכרות נבנית ומעמיקה עם מבנה השלד ועם מרכזי הכובד של הגוף. הקשבה לתנועה, לכיוון, לאיסוף ושחרור, עבודה עם מומנטום, יצירת תנועה זורמת, עבודה באיכויות שונות ודינמיות משתנה, שימוש בכוח לעומת שחרור, למידה וביצוע משפטים תנועתיים מורכבים, ועוד.

שני המורים מתמחים בהוראה של בלט, ובהוראה של מודרני ועכשווי. במהלך החצי הראשון של הקורס ילמד מיכאל ילון את שיעורי הבלט הקלאסי וסטפן פרי את שיעורי המודרני. בחצי השני של הקורס נבצע חילוף - מיכאל ילמד מחול מודרני וסטפן -בלט קלאסי. באופן כזה יוכלו התלמידים לקבל דגשים נוספים ומעשירים ולהעמיק בכל טכניקה.
קורס קיץ
הקורס יתקיים בימי רביעי מ- 10:00 עד 13:15
הקורס יתחיל בשיעור היכרות ב- 6.7.22 ויסתיים ב- 21.9.22 | 12 מפגשים
שני המורים מתמחים בהוראה של בלט, ובהוראה של מודרני ועכשווי. במהלך החצי הראשון של הקורס ילמד מיכאל את שיעורי הבלט הקלאסי וסטפן את שיעורי המודרני. בחצי השני של הקורס נבצע חילוף - מיכאל ילמד מחול מודרני וסטפן -בלט קלאסי. באופן כזה יוכלו התלמידים לקבל דגשים נוספים ומעשירים ולהעמיק בכל טכניקה.
סטפן פרי
בוגר הקונסרבטוריון העליון פריז , צרפת. רקד בלהקת הבלט של מונטה קרלו. הגיע לישראל והחל לרקוד בלהקת המחול בת שבע. קיבל את פרס יאיר שפירא , כרקדן המצטיין בישראל לשנת . כיום סטפן מלמד שיעורי בלט , מודרני ושיעורי טכניקה. כמו כן מלמד גאגא- שפת התנועה של אוהד נהרין במרכזי ריקוד שונים בארץ ובעולם
מיכאל ילון
רקדן ופרפורמר עצמאי. בוגר המסלול המלא של ״הקבוצה״, ובוגר הסדנא להכשרת רקדנים בקיבוץ געתון בניהולם האמנותי של עינב לוי ויניב אברהם.
רקד בלהקת המחול העכשווי ״קולבן דאנס״ במשך שתי עונות, עבד כמנהל חזרות ביצירתה של הכוריאוגרפית שקד מוכיח כחלק מפסטיבל המחול ״אינטימדאנס 2020״. והשתתף בפסטיבל ״הרמת מסך 2020״ כרקדן ביצירתו של אורי שפיר.
מיכאל מלמד בלט קלאסי ומחול עכשווי בקבוצה, ומעביר סדנאות רפרטואר במקומות שונים.