המסלול המלא

תוכנית שנתית ללימודי מחול - המסלול המלא

תוכנית שנתית ללימודי מחול  / להתחיל לרקוד בבכל גיל


ההרשמה לשנת הלימודים 2022-23 הסתיימה. 
המסלול המלא - תוכנית  דו שנתית ( או חד שנתית ) ללימודי מחול. התוכנית מיועדת לאנשים הרוצים להפוך את הריקוד לחלק מרכזי בחייהם. התוכנית מאפשרת תהליך רציף ומעמיק של לימודי מחול ותנועה, תוך כדי עבודה עם קבוצה קבועה, מעשירה ותומכת. צוות המורות והמורים שלנו מורכב כולו ממיטב הרקדנים והיוצרים בארץ, אשר רכשו השכלה וניסיון מקצועי רב בארץ ובעולם.
המסלול המלא מעניק הזדמנות ייחודית לכל מי שמעוניין לרקוד, ללא מגבלת גיל או ניסיון, להיכנס לעולם המחול – בין אם כדלת המובילה לעתיד מקצועי, ובין אם כהתנסות והעשרה אישית.
רוב הבוגרים שלנו משתלבים בעולמות המחול והתנועה: בתוכניות להכשרת רקדנים , בהוראת מחול, בלימודי תואר שני בטיפול בתנועה, ביצירה ופרפורמנס, בכוריאוגרפיה , במסלול לימודי המשך לתואר ראשון ותעודת הוראה , באומנויות הבמה ועוד.

על מנת להתקבל לתכנית אין צורך במבחני קבלה אלא רק בראיון אישי להיכרות.

קבוצה אחת לומדת בימים ראשון , שלישי וחמישי מ- 09:00 עד 16:00
וקבוצה שנייה לומדת בימי שני  שלישי וחמישי מ- 09:00 עד 16:00
בנוסף - כל סטודנט ילמד קורס ערב שיותאם עבורו לפי המלצת הצוות המקצועי של ביה"ס.
שנת הלימודים 2022-23:   23.10.2022
- 23.6.2023

המסלול המלא תכנית דו שנתית ללימודי מחול. במסלול המלא גישת הלימודים שמה דגש על עבודה מתוך הנאה והתייחסות בריאה לגוף.
כל השיעורים מועברים באופן מובנה והדרגתי, על ידי צוות מורים מנוסה המורכב ממיטב הרקדנים והיוצרים בארץ, תוך התייחסות ליכולת האישית של כל אחד מהתלמידים ובדגש על רמה מקצועית, גבוהה ומאתגרת. תהליך הלמידה במסלול שואף להכיל ולתת ביטוי לייחודו ולשפתו האישית של כל תלמיד, ומעודד להביט בצורה רחבה יותר על מונחים כגון "רקדן" ו"ריקוד". במסגרת לימודיהם במסלול, עוסקים התלמידים בחקירה, חיפוש והעמקה אל תוך התנועה והגוף, משכללים ומרחיבים את יכולתם התנועתית, ומפתחים את האופי הייחודי להם כרקדנים וכיוצרים במחול.
יחד עם פיתוח הצד האינדיבידואלי, תהליך הלמידה במסלול המלא שם דגש גם על עבודה קבוצתית ותומכת כאמצעי לחקירה, העשרה ולהתפתחות אישית. תוכנית הלימודים כוללת גם השתתפות בסדנאות ואירועים חוויתיים, המאפשרים לתלמידים להיחשף למקורות השראה שונים ולחוות את עולם המחול העכשווי מקרוב.
מאז הקמתו, למדו בתכנית השנתית - המסלול המלא מאות תלמידים, חלקם המשיכו לעסוק ולהתפתח בתחום והפכו את המחול למקצוע המרכזי בחייהם.
בוגרי התכנית השנתית ללימודי מחול המעוניינים להמשיך ולפתח את הבסיס הטכני, ולהעמיק בתחומי היצירה וההופעה הבימתית יכולים להמשיך ללימודים בשנה השניה של המסלול. בשנה זו, מתווספים כלים ואלמנטים חדשים אל היסודות והחומרים אשר נלמדו בשנה הראשונה. הידע שנאסף משמש את תלמידי המסלול בתהליך יצירה אישי ומעמיק, בסופו הם מעלים עבודות מחול אישיות בערב יצירות מול קהל.
תוכנית הלימודים מותאמת הן למתחילים והן לבעלי ניסיון.
תכני המסלול- שנה א':
• מחול עכשווי (4 ש"ש)
• טכניקת ריליס (4 ש"ש)
• בלט קלאסי (4 ש"ש)
• קונטקט אימפרוביזציה (4 ש"ש)
• אימפרוביזציה (4 ש"ש)
• יוגה (2 ש"ש)
• סדנאות העשרה / מורים שונים (2 ש"ש) ו בתחומים:אנטומיה , תולדות המחול, תנועה אותנטית, וידאו דאנס, מחול אפריקאי, ליצנות,קפוארה ועוד.
.
תכני המסלול שנה ב'
מחול עכשווי/ טכניקת ריליס /בלט קלאסי / קונטקט / אימפרוביזציה / קומפוזיציה ויצירה / פילאטיס , וסדנאות העשרה בתחומים – מפגשים וסדנאות עם יוצרים בנושא תהליכי יצירה, צפייה משותפת בהופעות מחול, ועוד.
שנה א' :
הלימודים יתקיימו בשתי קבוצות :
קבוצה אחת תלמד בימים ראשון ,שלישי וחמישי מ- 09:00 עד 16:00
קבוצה שנייה תלמד בימים שני, שלישי וחמישי מ- 09:00 עד 16:00
שנת הלימודים תתחיל ביום ראשון 23.10.22 ותסתיים ב- 23.6.23
12 שיעורים בשבוע (24 שעות אקדמיות בשבוע)
צוות המורות והמורים שלנו מורכב כולו ממיטב הרקדנים והיוצרים בארץ, אשר רכשו השכלה וניסיון מקצועי רב בארץ ובעולם.