2Dance

 2Dance - תכנית שנתית ללימודי מחול למתחילים

ההרשמה הסתיימה . תודה לכל הנרשמים.ות.  עקב הביקוש ייפתח מחזור נוסף ב- 7.12.22 פרטים כאן >>>

2Dance - תכנית שנתית  ללימודי מחול למי שרוצה לרקוד קצת יותר. לומדים פעמיים בשבוע ארבע טכניקות :מחול עכשווי, בלט קלאסי, אימפרוביזציה (אילתור) וקונטקט אימפרוביזציה . התכנית מותאמת למתחילים - למי שלא רקד מעולם, למי שרקד מזמן והפסיק ולבעלי רקע מועט במחול.
תהליך הלימודים בתכנית מאפשר פיתוח מנעד יכולות פיזיות רחב, דרך עבודה תהליכית בטכניקות המחול השונות, השיעורים מועברים על ידי צוות מורים מנוסה, וגישת הלימודים שמה דגש על עבודה מתוך הנאה והתייחסות בריאה לגוף, תוך התייחסות לבניית היכולת האישית של כל אחד ובדגש על רמה מקצועית, גבוהה ומאתגרת.
במקביל לתהליך הלמידה של כל משתתף, אנו שמים דגש גם על יצירת שפה משותפת קבוצתית, כאמצעי המאפשר חקירה, התקדמות, למידה עשירה יותר מתוך עבודת צוות וקבלת תמיכה. בסיום המסלול יתקיים אירוע שבו נזמין משפחה וחברים ונשתף בחומרים שעליהם עבדנו בסטודיו.
הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע :  ימי שני  18:15-21:30 ובימי רביעי  09:30 עד 15:00 . התכנית תתחיל ב- 7.11.22 ותסיים ב- 28.6.23מסלול שנתי המתקיים פעמיים בשבוע בהן נלמד מחול עכשווי, בלט, אימפרוביזציה (אילתור), וטכניקת קונטקט אימפרוביזציה.
תהליך הלימודים במסלול מאפשר פיתוח מנעד יכולות פיזיות רחב, דרך עבודה תהליכית בטכניקות המחול השונות, השיעורים מועברים על ידי צוות מורים מנוסה, וגישת הלימודים שמה דגש על עבודה מתוך הנאה והתייחסות בריאה לגוף, תוך התייחסות לבניית היכולת האישית של כל אחד מהתלמידים, ובדגש על רמה מקצועית, גבוהה ומאתגרת.
במקביל לתהליך הלמידה של כל משתתף, אנו שמים דגש גם על יצירת שפה משותפת קבוצתית, כאמצעי המאפשר חקירה, התקדמות, למידה עשירה יותר מתוך עבודת צוות וקבלת תמיכה.
בסיום המסלול יתקיים אירוע שבו נזמין משפחה וחברים ונשתף בחומרים שעליהם עבדנו בסטודיו.
תוכנית הלימודים מותאמת הן למתחילים והן לבעלי רקע מועט במחול :
בלט - 1.5 שעות בשבוע
מחול עכשווי - 3 שעות בשבוע
אימפרובזיציה : 1.5 שעות בשבוע
קונטקט - 1.5 שעות בשבוע
.
היקף הלימודים :
תכנית שנתית
הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע : ימי שני 18:15-21:30 ובימי רביעי 09:30 עד 15:00
התכנית תתחיל ב- 7.11.22 ותסתיים ב- 28.6.23
מאיה שוורץ - מחול עכשווי
בוגרת מגמת מחול קציר תחת ניהולה של מריולן גוטסמן, והסדנה להכשרת רקדנים בגעתון.
רקדה בפרוייקטים של הכוראוגרפים סאלי אן פרידלנד, לילך ליבנה , מיכל בן ליאור, שני בר דימרי, מאיה ברינר ורוני חדש, והשתתפה בתהליכי יצירה במסגרת רזינסי של סדנאות הבמה, במרכז מחול מנשה תחת ניהולם של גיל קרר ונעה שילה, ובמרכז larret בצרפת בניהולו של אסף בכרך.
בשנתיים האחרונות התחילה לעבוד כיוצרת עצמאית.
מורה ליוגה, בוגרת קורס מורים אצל אדם הראל ואסיסטנטית שלו ב-5 קורסי מורים ליוגה,
היתה תלמידתו של סיימון בורג אוליבייר (אוסטרליה) ועדיין ממשיכה לתרגל את שפת התנועה שלו (Yoga Synergy),
בין המורים שהשפיעו עלי ועל עבודתי אפשר למצוא את עילאיה שליט, סיימון בורג אוליבייר, רוני חדש, אדם הראל, אסף בכרך , ושרון פרידמן.
מיכאל ילון - בלטי קלאסי
רקדן ופרפורמר עצמאי. בוגר המסלול המלא של ״הקבוצה״, ובוגר הסדנא להכשרת רקדנים בקיבוץ געתון בניהולם האמנותי של עינב לוי ויניב אברהם.
רקד בלהקת המחול העכשווי ״קולבן דאנס״ במשך שתי עונות, עבד כמנהל חזרות ביצירתה של הכוריאוגרפית שקד מוכיח כחלק מפסטיבל המחול ״אינטימדאנס 2020״. והשתתף בפסטיבל ״הרמת מסך 2020״ כרקדן ביצירתו של אורי שפיר.
מיכאל מלמד בלט קלאסי ומחול עכשווי בקבוצה, ומעביר סדנאות רפרטואר במקומות שונים.
עתליה באומר- מחול עכשווי
יוצרת, רקדנית ומורה למחול, בוגרת מגמת מחול בשנים 1997-2000, בביה"ס "רמות חפר" בקיבוץ מעברות. בוגרת תואר ראשון ושני מהאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים עם התמחות בכוראוגרפיה וכן היוותה חלק משמעותי עם אנסמבל רקדני האקדמיה באותן שנים. בעלת תעודת הוראה במחול מ2010. בוגרת מסלול חד שנתי ב"כלים" - מרכז לכוריאוגרפיה בבת ים מ2012. מלמדת מחול מודרני, בלט קלאסי וקומפוזיציה החל משנת 2008 במסגרות שונות ברחבי הארץ וכן במספר להקות ובתי ספר למחול בהודו. בנוסף להוראת המחול, עתליה הינה יוצרת מחול עצמאית בעשר השנים האחרונות. יצירותיה עלו במופעים ופסטיבלים בישראל וכן בהודו – שם יצרה ולימדה מחול בין השנים 2013-2017.
"אין ביכולתי להיזכר ברגע בו החלטתי שמחול הינו התחום בו אני רוצה לעסוק , ידעתי זאת מאז שאני זוכרת את עצמי. מאז ומתמיד היווה המחול עבורי מקום מפלט, בו אני מרגישה בנוח, בו אני מרגישה שבאמתחתי אינספור דרכים להביע את עצמי ולהתחבר לעצמי ולנפש שלי דרך הגוף. אני אסירת תודה על היות המחול התחום שלי ושזכיתי לעשות בכל יום את מה שאני אוהבת. כיוצרת אני שמחה לשתף את הקהל שלי עם מה שעל ליבי בתקווה שהם ימצאו חיבור. כמורה, אני מתרגשת כל פעם מחדש להצליח לגרום לא.נשים נוספים להתאהב בתחום ולהוביל את תלמידי ותלמידותי אל המקום שהכי מתאים להם בתוך העולם הזה."
ליאת ברקן - קונטקט אימפרוביזציה
רוקדת וחוקרת קונטקט מעל 15 שנה. בשנת 2001 הקימה בית הספר "הקבוצה ביפו" - היום "הקבוצה", וניהלה את בית הספר בשנים 2001-2005.בשנים שלאחר מכן לימדה בו קונטקט אימפרוביזציה, והיום עובדת בקבוצה כרכזת תכניות הלימודים. בוגרת בית הספר "תמורות" לשיאצו, מטפלת, מעצבת בגדים ומגדלת 3 ילדים.
"בקונטקט אני יכולה להיות המון דברים. מעניינים אותי המעברים והגלגולים בין המצבים. איך לשים את כל המשקל שלי על גוף אחר ועדיין להרגיש קלה? איך לשמור על הגוף שלי ושל הפרטנר שלי? נלמד עבודת רצפה, עבודה דרך השלד ושימוש במרכזי הכובד והכוח שלנו. נחקור מגע, מתן ולקיחת משקל, נפילות וגלגולים, השתרשות ומצבים הפוכים, תוך פיתוח הקשבה לעצמנו ולפרטנר שלנו לריקוד."
אווה שובסטארסקה - קונטקט אימפרוביזציה
רקדנית, חוקרת תנועה, פרפורמרית, פסיכותרפיסטית בתנועה ומחול ומורה לאימפרוביזציה ולמחול עכשווי.למדה עם המורים - דייויד זמברנו, מילאן קוזאנק, סטיב באטס ורבים אחרים. סדנאות יצירה עם שרון צוקרמן ווייזר, מאיה לוי וחנן אננדו מארס.רקדה ב- EST DANCE COMPANY בקרקוב, פולין.בוגרת לימודים לתואר פסיכותרפיה בתנועה ומחול במכון DMP בווארשה, פולין, ובוגרת לימודי סוציולוגיה באוניברסיטה Jagiellonian בקראקוב.בשנים האחרונות מתגוררת בישראל, כאן עבדה עם הכוראוגרפיות שלומית פונדמינסקי, ענבל אלוני, אורלי אלמי, שירה בז'רנו, רחל זוהר ואחרות. בעבודתה מבקשת להעמיק באומנות האלתור - להיות נוכחת ברגע, לחוות את הזמן הפוטנציאלי ולהיפגש עם הנסיבות המשתנות בלי הרף.
בשעורי הקונטקט נחפש יעילות בתנועה, נפתח את ההקשבה ואת המודעות לגוף הנע. ונתרגל דרכים חדשות ומשמחות להתמודדות עם אתגרים תנועתיים, בסולו ובדואט.

עקב הביקוש - מחזור נוסף

 
עקב הביקוש  לתכנית 2Dance
ייפתח מחזור נוסף ב- 7.12.22
פרטים כאן >>>

 info@hakvutza.org.il
או בטלפון 03-6595961 וגם בווצאפ