יוחאי גינתון

יוחאי גינתון / מחול עכשווי, קונטקט אימפרוביזציה, אימפרוביזציה

משנת 2000 רוקד וחוקר קונטקט.
עבר הכשרה בת שנתיים באומנויות במה וקרקס במרכז 'סנדסיאל', שנה בסדנא למחול בגעתון ושנתייים נוספות במסלול להכשרת רקדנים בביכורי העיתים.
טעם גם מעולם ריקודי הבטן וגם צלל לתוך הטנגו הארגנטינאי. כרגע מתעניין בחיבור בין טנגו לקונטקט.

רקד בקבוצת האימפרו' אוקטט ובאנסמבל סנדסיאל, עבד עם תיאטרון קליפה והקאמרי. רקד ויצר עם הכוריאוגרפית סאלי אן פרידלנד ויצר את הדואט 'boo' שעלה בפסטיבל מחול אחר. כיום רוקד/יוצא עם הכוריאוגרפיות דפי אלטבב, נימה יעקובי ושרונה פלורסהיים.

בשיעורי הקונטקט - נפתח סקרנות ומודעות רבה לנקודת המגע עם הפרטנר ולמשחק בין ללכת עם כוחות שמופעלים עליי לבין נתינת קונטרה (כוח נגדי). הקשבה לקשר עם הרצפה, החלל והדינמיקה שנוצרת בתוך הריקוד עם דגש על ספירלות ותנועתיות של הטורסו. נלמד לרקוד ללא מאמץ מיותר, ליהנות ולהיות מאותגרים בו זמנית.

בשיעורי המחול העכשווי - ניגע בתכנים ועקרונות של טכניקת ריליס, floor work ובלט קלאסי. תנועה מבוססת שלד, מומנטום, משקל, ואוף באלאנס...כמו כן, נשים דגש על מוסיקליות, ביטוי אישי וההנאה שבריקוד - 'אם לא נהנים, לא נוהגים'. :)

בשיעורי האימפרוביזציה - נפתח חדות וכיוונון לביטוי התנועתי האישי והקולקטיבי בזמן וחלל נתונים מתוך היכולת to change brain and body perception in any given moment. השראה רבה מדרך עבודתו של ג'וליאן המילטון.