מחול מודרני עכשווי למתחילים סמסטר אביב  / ללמוד לרקוד מהצעד הראשון

קורס סמסטרייאלי ללימודי מחול מודרני עכשווי למתחילים


ההרשמה לקורס מחול עכשווי מתחילים אביב 21-22  הסתיימה. תודה לכל התלמידות והתלמדים החדשים :)
בקרוב פרטים על מחזור נוסף שיתחיל ביולי.

קורס מחול מודרני עכשווי למתחילים מיועד למי שלא רקד מעולם, למי שרקד מזמן והפסיק ולבעלי רקע מועט במחול.
הקורס מיועד לאנשים המעוניינים/נות להתחיל לרקוד, וללמוד מחול מהבסיס. הקורס מאפשר לפתח מגוון יכולות, מחזק את הגוף ואת הקשר אל הגוף, ומאפשר כניסה בהירה, קשובה ומודרכת אל עולם התנועה והמחול, תוך תהליך עבודה מקצועי עם  שתי מורות ובתוך קבוצה קבועה המתקדמת יחד. הקורס מתאים גם לבוגרי קורסי מחול עכשווי מתחילים קצרים ב"קבוצה "
 
הקורס מתקיים בימי שני  מ- 18:30 עד 21:30 | מ- 2.5.22 - 19.9.22
21 מפגשים
מורות : כרמית בוריאן ועתליה באומר

קורס מחול מודרני עכשווי

קורססמסטריאילי המקנה כלים ועקרונות בסיסיים במחול העכשווי תוך מתן דגש על עבודה נכונה ובריאה עם הגוף, שיפור הגמישות והכוח ותנועה זורמת בחלל. הקורס בנוי משני שיעורים רצופים המועברים על ידי שני מורים שונים על מנת לאפשר היתנסות במגוון גישות וטכניקות מעולם המחול העכשווי.תהליך הלימוד מתבצע באופן הדרגתי ומשלב תרגילים להקנית טכניקה עם לימוד שפת ריקוד וקטעי מחול.
הקורס מתאים לכל מי שרוצה ללמוד לרקוד מהצעד הראשון ולחוות את התנועה כחוויה מעשירה ומהנה.
"
בקורס 21 מפגשים. כל מפגש אורך שלוש שעות, ובנוי מרצף של שני שיעורי מחול עכשווי של שעה וחצי כל אחד.
באמצעות תרגילים טכניים ולימוד של רצפי תנועות (קומבינציות), נפתח מנעד של יכולות פיזיות, נחזק את הזיכרון התנועתי, ונלמד להביא יותר חופש וביטוי עצמי בתוך המבנה של רצף התנועות.
נתנסה בתנועה איטית ומהירה, נלמד ליצור יותר אנרגיה בגוף, ויותר שליטה במה שהגוף יודע לעשות.
נלמד להשתמש במשקל שלנו, לנוע עם הבנה של מבנה השלד ולא דרך מאמץ שרירי, נפתח את הגמישות במפרקים ונגלה דברים חדשים על היכולת שלנו.
נעבוד על מוסיקליות, נחזק את חוש הקצב ונבדוק איך קצב מניע אותנו. בשלב מתקדם יותר, נתייחס לעבודה עם קבוצה, כיצד להקשיב לעצמי ולקבוצה תוך כדי תנועה, איך לקבל השראה וידע מאחרים מתוך תנועה ותקשורת לא מילולית, ואיך עבודה עם קבוצה מדגישה את האיכויות של השפה האישית.
ננסה להשתחרר ממחשבות מוקדמות או שיפוטיות על הגוף והתנועה שלנו. נרקוד, נזיע, נבטא, ומתוך הריקוד נלמד להכיר טוב יותר את הגוף שלנו, את התנועה שלנו ואת עצמנו.
היקף הלימודים:
קורס סמסטרייאלי
הקורס יתקיים בימי שני מ- 18:30 עד 21:30
הקורס יתחיל במפגש היכרות ב- 2.5.22 ויסתיים ב- 19.9.22
21 מפגשים | 84 שעות אקדמיות
את הקורס ילמדו עתליה באומר וכרמית בוריאן
כרמית בוריאן
לשעבר חברה בנבחרת ישראל ואלופת הארץ בהתעמלות מכשירים לנשים בשנת 1990.
בעלת תואר ראשון, במסלול למחול, בסמינר הקיבוצים- המכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאמנויות (ע"ר),
משנת 2000 החלה לרקוד בלהקת מוזע, משנת 2003 רקדה באירופה עם מספר כוריאוגרפים שונים ביניהם: איסטוק קובאץ (סלובניה), ווילי דורנר (אוסטריה) ואחרים ולימדה בבית הספר הגבוה לקרקס, אסק (בלגיה)
משנת 2007 מתגוררת בארץ
רקדה בפרויקטים שונים עם מגוון כוריאוגרפים, ביניהם: רונית זיו, יוסי ברג ועודד גרף, תנועה ציבורית, רותם תש''ח, הלל קוגן, גלי קנר מיכל סממה, עדילי ליברמן ואחרים.
לימדה תנועה ואקרובטיקה בבית הספר למשחק בית צבי, תנועה במכללת מנשר,לימדה אקרודאנס בבית הספר לקרקס סנדסיאל.
כיום, מורה למחול עכשיוי בסמינר הקיבוצים- המכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאמנויות (ע"ר) וכמו כן ממשיכה להופיע בפרוייקטים שונים
על השיעורים: עבודה תנועתית דינאמית המכוונת לשימוש חכם ברצפה - ניצול מומנטומים, תנופה, מגע הגוף ברצפה, שחרור ואיסוף, והעברות משקל, תוך כדי מציאת אותנטיות, מוסיקליות והנאה. מתן דגש לדרך, לדינאמיקה, לעניין שאני מייצרת בחיבורים בין נקודה אחת לשנייה, כשהנקודה עצמה היא רק מאחז בדרך. הרצף התנועתי עצמו הוא חסר חשיבות; מה שחשוב הוא העניין שלי בתוכו - איפה הוא פוגש אותי, ומה מעניין אותי למצוא מעצמי בתוך הרצף.
ללמד איך ללמוד - הבנת סוג ארגז הכלים שאני צריכה בשביל שאוכל ללמוד כל רצף תנועתי שארצה, תוך מחשבה על מה מונע ממני ללמוד משהו? איזה חלק בי יוצר התנגדות ואיך אני עובדת עם ההתנגדות הזו ומוצאת פתרונות?
איך מרחיבים אפשרויות של לימוד? ואיך נפטרים מהרגלים ישנים שמצמצמים את היכולת שלי להתפתח ולהשתנות?
עתליה באומר
יוצרת, רקדנית ומורה למחול, בוגרת מגמת מחול בשנים 1997-2000, בביה"ס "רמות חפר" בקיבוץ מעברות. בוגרת תואר ראשון ושני מהאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים עם התמחות בכוראוגרפיה וכן היוותה חלק משמעותי עם אנסמבל רקדני האקדמיה באותן שנים. בעלת תעודת הוראה במחול מ2010. בוגרת מסלול חד שנתי ב"כלים" - מרכז לכוריאוגרפיה בבת ים מ2012. מלמדת מחול מודרני, בלט קלאסי וקומפוזיציה החל משנת 2008 במסגרות שונות ברחבי הארץ וכן במספר להקות ובתי ספר למחול בהודו. בנוסף להוראת המחול, עתליה הינה יוצרת מחול עצמאית בעשר השנים האחרונות. יצירותיה עלו במופעים ופסטיבלים בישראל וכן בהודו – שם יצרה ולימדה מחול בין השנים 2013-2017.
"אין ביכולתי להיזכר ברגע בו החלטתי שמחול הינו התחום בו אני רוצה לעסוק , ידעתי זאת מאז שאני זוכרת את עצמי. מאז ומתמיד היווה המחול עבורי מקום מפלט, בו אני מרגישה בנוח, בו אני מרגישה שבאמתחתי אינספור דרכים להביע את עצמי ולהתחבר לעצמי ולנפש שלי דרך הגוף. אני אסירת על היות המחול התחום שלי ושזכיתי לעשות בכל יום את מה שאני אוהבת. כיוצרת אני שמחה לשתף את הקהל שלי עם מה שעל ליבי בתקווה שהם ימצאו חיבור. כמורה, אני מתרגשת כל פעם מחדש להצליח לגרום לא.נשים נוספים להתאהב בתחום ולהוביל את תלמידי ותלמידותי אל המקום שהכי מתאים להם בתוך העולם הזה."


ההרשמה הסתיימה


ההרשמה לקורס מחול עכשווי מתחילים אביב 21-22  הסתיימה.
תודה לכל התלמידות והתלמדים החדשים :)
בקרוב פרטים על מחזור נוסף
שיתחיל ביולי.03-6595961 גם בווצאפ
 info@hakvutza.org.il