יסודות הקונטקט  / דיאלוג בתנועה


קורס יסודות הקונטקט - לשחק לבד וביחד, להצליח לפתח דיאלוג ולהעמיק את ההקשבה לעצמי, למרחב ולמי שרוקד איתי, לחוות הרבה חופש וגם אינטימיות, ליהנות לצחוק ולדמיין ביחד - לרקוד קונטקט. 
את הקורס ילמדו ארבעה מורים  : * הדר גבע * יובל פינקלשטיין * אורי דיקר * לורן דלאסטר.
קבוצת המורים משתפת פעולה לאורך הקורס, וזו הזדמנות לקבל ידע מגוון ורב ממדי, ללמוד גישות ונקודות מבט שונות על יסודות הקונטקט, להתפתח עם הקבוצה הלומדת ולתרגל לעומק. 

בואו להכיר :-)  שיעור היכרות ללא תשלום יתקיים ביום ראשון 23.1.22 ב- 19:00
קורס יסודות בקונטקט מיועד למי שכבר רוקד קונטקט ורוצה לחזק את הטכניקה שלו, ולמי שלא רקד קונטקט ורוצה להתחיל (בין אם רקד לפני ובין אם לא). 

הקורס:

בקורס יסודות הקונטקט נלמד ונתרגל את שלל העקרונות עליהם מושתת הקונטקט, הן הפיזיקליים, כמו חיבור לקרקע, לתת ולקבל משקל, איך ליפול, להישען, להתגלגל, לעוף...והן האנושיים : איך להקשיב, להזמין, לעקוב, להוביל, לסמוך, לשחק. ואיך משילוב שלהם ביחד אפשר לייצר גן שעשועים אינסופי עם הגוף שלנו. 
איך להיות רכים וגם בהירים, איך לזרום וגם ליזום, נשכלל את התנועה האישית של כל אחד, נצליח וניכשל, נעמיק את ההקשבה של כל אחד לגוף שלו, וגם את אוצר המילים התנועתי בדיאלוג שלנו עם האחר/ת. הקורס יועבר ע"י צוות מורים משובח, כך שתזכו ללמוד גישות ונקודות מבט שונות על יסודות הקונטקט, ותוכלו למצוא את זו שמתאימה לכם.
14 מפגשים מ- 23.1.22 עד 1.5.22 | ימי ראשון מ- 19:00 עד 21:00

קונטקט אימפרוביזציה:
(מילולית מאנגלית: אלתור בקשר/מגע) הוא ענף בשדה המחול העכשווי שהתפתח בארה"ב בתחילת שנות השבעים על ידי קבוצה של רקדנים, ששילבו ידע ויכולות מתוך טכניקות שונות של מחול, אמנויות לחימה, ואקרובטיקה. הריקוד מבוסס על אלתור, תוך התמקדות ביצירת קשר גופני בין הרוקדים (לרוב בזוגות). הקונטקט בראשיתו התמקד בהשפעת הכוחות הפיזיקליים על תנועת הגופים : כוח המשיכה והקשר עם הרצפה, נפילה, העברת משקל, מומנטום, דחיפה, משיכה וכו'. עם השנים הסגנון התפתח אל מקומות חברתיים יותר כגון : תקשורת וחיבור, הקשבה, הובלה, אמון, משחק משותף. 
למגע יש מקום מרכזי בתרגול הקונטקט, ויחד עם זאת הוא לא תמיד העיקר. הקשר, החיבור, ההקשבה והשיח שלנו עם עצמנו דרך הגוף, ומשם גם עם הסביבה שלנו, ובתוכה גם גופים נוספים, הם העיקר והם מהווים את "נקודת המגע" הפיזית או המטאפורית שנמצאת במרכזו של הריקוד. מאז ראשיתה ועד היום טכניקת הקונטקט נלמדת בבתי ספר רבים למחול, לקונטקט קהילות רבות בכל העולם של אנשים שרוקדים לומדים ומתרגלים אותו ביחד, והוא כלי עבודה חשוב המשפיע על עבודתם של יוצרים ולהקות מחול ברחבי העולם
קונטקט אימפרוביזציה


בואו להכיר :)


 נותרו מקומות בקורס
וניתן לבוא לשיעור ניסיון ללא תשלום ובתיאום מראש

03-6595961  info@hakvutza.org.il